Aivar Rehemaa tegi karjääri parima sõidu ja tuli MM-il seitsmendaks

Pärast juunioride maailmameistriks tulekut suhteliselt ebaõnnestunud täiskasvanute karjääri jätkanud Aivar Rehemaa suutis kolmapäeval esimest korda suusatamise MM-il esikümnesse tulla, kui oli Val di Fiemmes 15 km vabatehnika eraldistardis seitsmes.

Kui Rehemaa kerkis 1,8 km vaheajapunktis liidriks, ei olnud selles suurt üllatust, sest ta on tuntud kiire alustajana. Lõpuks oli ta 1,8 km vaheaegade põhjal kümnes ja sealt võis oletada langemist teise või kolmandasse kümnesse. Ent täna sõitis Rehemaa erandlikult hästi kogu distantsi. Püsides pidevalt 7.-8. kohal, oli ta viimasel ringil isegi lähikonkurentidega võrreldes kiirem ning esikuuikusse pääsust ja õhtusest autasustamisest jäi puudu vaid 2,9 sekundit.

Võitis Petter Jr. Northug (Norra), kes juhtis esimesest vaheajast alates kuni lõpuni, ehkki viimasel ringil ta pisut andis järele. Northug lõpetas distantsi 34.37,1ga ja edestas Johan Olssoni (Rootsi) 11,8 ja kaasmaalast Tord Asle Gjerdaleni 22,3 sekundiga. Gjerdalen pääses täna sõitma vaid tänu Martin Johnsrud Sundby haigestumisele, hilisem pronksimees oli üles antud varuna.

Järgmine seltskond kaotas Northugile juba ümmarguselt minutiga ning järjest tulid sellised mehed: 4. Ivan Babikov (Kanada) +53,6, 5. Sjur Röthe (Norra) +1.03,0, 6. Calle Halfvarsson (Rootsi) +1.09,5, 7. Rehemaa +1.12,4, 8. Dario Cologna (Šveits) +1.21,1.

Teised Eesti suusatajad ebaõnnestusid, Eeri Vahtra oli alles 80. (kaotus võitjale 6.14,8) ja Peeter Kümmel 85. (+7.07,2).

Ajaloost nii palju, et MMil oli Rehemaa senine parim koht 10., saavutatud 2009 Liberecis 50 km vabatehnika sõidus. MK-sarjas oli ta samal aastal korra tulnud kaheksandaks 15 km klassikadistantsil, kuid rohkem esikümnekohti Rehemaal pole.