Aleksei Markov võitis Tartu meistrivõistlustel 3000 m jooksu

20.-21. jaanuarini toimusid Tartu ülikooli spordihallis Tartu meistrivõistlused kergejõustikus juunioridele, täiskasvanutele ja C-klassile. Pikematest jooksudistantsidest oli juunioride ja täiskasvanute arvestuses kavas 3000 m, mille võitis Aleksei Markov. Tema järel finišisse jõudnud jooksjad püstitasid isiklikud rekordid.

Esimese kilomeetri vedas Alo Rand 2.54-ga, kuna Aleksei Markov ja Deniss Košelev ei tahtnud tööd teha. Seejärel läks Markov ette ning talle järgnes Košelev, kuid 2. kilomeetril jättis Košelev jooksu pooleli. 2. kilomeeter joosti 3.01-ga ja viimane kilomeeter 2.58-ga. Jooksu võitis konkurentidega vahe sisse teinud Aleksei Markov (TÜASK) ajaga 8.45,74. Järgmised kolm püstitasid isiklikud rekordid. Teise koha sai Argo Jõesoo (EMÜ SK) 8.54,30-ga ja kolmanda koha Mart Andresson (TÜASK/Alternatiivsed Jooksjad) 8.54,68-ga. Ka 4. kohale ajaga 8.55,34 jooksnud Allan Männi (Sportkeskus.ee) ja 7. kohal 9.12,20-ga lõpetanud Alo Rand (TÜASK/Alternatiivsed Jooksjad) jooksid isiklikud tippmargid.