Algab Kõrvemaa nelikürituse uus hooaeg

Laupäeval, 4. veebruaril toimuva RMK Kõrvemaa suusamaratoniga alustab oma seitsmendat hooaega populaarne rahvaspordisari Kõrvemaa Neliküritus, mida sellest hooajast korraldatakse koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega (RMK).

Kõrvemaa Nelikürituse näol on tegemist populaarse rahvaspordiürituste sarjaga, millel osalemiseks ei pea olema tugevate treeningharjumustega sportlane, vaid need on jõukohased igaühele, kes soovib sportlikult nädalavahetust veeta.

RMK korraldab aastas kümneid looduses liikumise ja vaba aja veetmisega seotud sündmusi ning Kõrvemaa Neliküritus täiendab seda kalendrit suurepäraselt,” ütles RMK juhatuse esimees Aigar Kallas, kelle sõnul oli koostöö alustamine igati loogiline veel seetõttu, et neliküritus toimub juba traditsiooniliselt RMK hallatavatel maadel ja metsades.

Kõigile liikumist armastavatele inimestele mõeldud võistlussari sai alguse 2005. aastal peetud Kõrvemaa Rattamaratonist, millele juba järgmisel hooajal lisandusid suusamaraton ja kevadjooks ning aasta hiljem ka triatlon. Kõrvemaa Neliküritus toimub Põhja-Kõrvemaa mitmekesisel ja kaunil maastikul olles oma looduslähedusega alternatiiviks mitmetele linnakeskkonnas peetavatele rahvaspordiüritustele.

Järgneva kolme aasta jooksul kannab võistlussari nime RMK Kõrvemaa Neliküritus. Liikumisharrastajad koos pere ja sõpradega on tänavu oodatud osalema 4. veebruaril RMK Kõrvemaa Suusamaratonile, 28. aprillil RMK Kõrvemaa Kevadjooksule, 14. juulil RMK Kõrvemaa Triatlonile ja 22. septembril RMK Kõrvemaa Rattamaratonile. Nelikürituse ülesehitus ja võistlusdistantsid jäävad samaks, mis eelmisel hooajal. RMK eestvedamisel jätkuvad ka traditsioonilised lastevõistlused, lisaks jagatakse noortele metsatarkust RMK metsatelgis.

RMK Kõrvemaa Nelikürituse võistlustele saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee.