Algo Kärp ja Kaija Vahtra tulid suusavahetusega sõidu Eesti meistriks

Astronoomilisel kevadel, ent ilmaolude poolest siiski talvel jätkusid Haanjas Eesti meistrivõistlused murdmaasuusatamises.

Laupäeval peeti suusavahetusega sõidud, kus 10+10 km distantsi võitis Algo Kärp (pildil). Suusavahetusse jõudis Kärp koos Raido Ränkeliga, aga sõitis vabatehnikavahetuse jooksul eest ära ning edestas teda lõpuks 25 sekundiga. Pronksile tuli Eeri Vahtra (+1.46,6).

Kuue parema sekka mahtusid veel Timo Simonlatsert (+2.02,4), Martti Himma (+2.03,3) ja Eno Vahtra (+2.08,1).  Algselt oli stardiprotokolli kantud ka Aivar Rehemaa, kes siiski rajale ei tulnud.

Naiste 5+5 km sõidu võitis Kaija Vahtra, kes veel klassikaosa järel kaotas Triin Ojastele 29,6 sekundit, kuid edestas lõpuks konkurenti lõpuks 13,9 sekundiga. Pronksi sai Heidi Raju (+35,0).  Järgnesid Tatjana Mannima, Laura Rohtla ja Kati Tammjärv.

Pühapäeval peetud teatesuusatamises võidutsesid meestest Võru suusaklubi ja naistest Sparta. Ajaga 1:19.45,3 tõid Võru suusaklubile võidu Raido Ränkel, Rene Zahkna ja Anti Saarepuu. Teiseks jäi Sparta koosseisus Siim Sellis, Martti Himma ja Aivar Rehemaa (+27,7). Kolmanda koha sai Karupesa Team koosseisus Jaak Mae, Eeri Vahtra ja Andres Kollo (+48,3).

Võidukasse Sparta naiskonda kuulusid Piret Pormeister, Kadri Lehtla ja Heidi Raju (aeg 45.26,2). Karupesale tõid teise koha Triin Ojaste, Laura Rohtla ja Keidy Kütt (+1.34,3), pronksile jäeti Võru suusaklubi koosseisus Mariliis Aasa, Kaija Vahtra, Karoliine Kuus (3.02,9).