Allar Lambile ei suutnud keegi konkurentsi pakkuda /VIDEO/

Tartus
toimunud noorsoo- ja juunioride Eesti talvistel meistrivõistlustel oli täna kavas mõlemas vanuseklassis 3000 meetri jooks.
Noorsooklassis võidutses Keenia treeninglaagrist naasnud Tartu ülikooli
akadeemilise spordiklubi esindaja Allar Lamp ajaga 8.40,41, kes möödus neli ringi enne
lõppu jooksu sinnamaani vedanud Dmitri Aristovist (SK Mitš). “
Esimesed kaks kilomeetrit jooksin koos Dimaga, viimase kilomeetri läbisin tõusvas tempos. Nii sai ka plaanitud. Tunne oli hea, hetkel veel aklimatiseerumisega seotud head päevad. Tuli ainult joosta. Ootan põnevusega järgmiseid võistlusi,” ütles Lamp Jooksuportaalile.

Aristov lõpetas
eest ära jooksnud Lambi järel teisena ajaga 8.56,47. Rohkem 9 minuti piiri
alistajaid polnud. Pronksmedalile tuli Hans-Peeter Tulmin (KJK Lõunalõvi)
9.18,18-ga. Kaur Kivistik täna ei võistelnud ning harjutab
kuni 9. veebruarini Keenias, kuna tema põhistardid jäävad välishooajale.

7. Olavi ALLASE 28.05.1993 KJK Järvala 9.48,60
Erinevalt noorsoo klassist, kujunes märksa tasavägisemaks juunioride 3000 meetri jooks, kus esinelik mahtus kahe sekundi sisse. Eesti meistritiitli võitis Aleksandr Kozinets Sillamäelt 9.27,10-ga. Järgnesid Taavi Kilki 9.28,52-ga (KJK Vike) ja Karl Mäe (SK Altius) 9.28,80-ga.
Sellest aastast noorsoo klassi kuuluv mullune juunioride Eesti meister Andi Noot harjutab koos Kaur Kivistikuga sama kaua Keenias ning samuti täna ei võistelnud. “Sel aastal ma sisehooajale erilist rõhku ei pane. Tahan väljas hästi joosta,” ütles Noot Jooksuportaalile. Tõenäoliselt teeb Noot oma sisehooaja esimese stardi 10. veebruaril Tallinnas Eesti klubide karikavõistlustel 1500 m distantsil. Edaspidiseks on ta seadnud eesmärgiks 1500 m noorsoo EMi normi 3.45,5. Saarlase isiklik rekord on 3.52,95.