Allar Lamp jättis Tiidrek Nurme Eesti-Läti jooksul kolmandaks (lisatud Nurme kommentaar)

Tiidrek Nurme, Allar Lamp ja Andi Noot Eesti-Läti jooksul. Foto: Valga Sport

Valga keskstaadionilt anti täna start 3. Eesti-Läti jooksule, mille võitis tänavu Eesti pinnal esimese stardi teinud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira Allar Lambi ja Tiidrek Nurme ees.

10 km pikkusel põhidistantsil püsisid esimesed 3 km koos Ibrahim Mukunga Wachira, Tiidrek Nurme, Allar Lamp ja Andi Noot, seejärel läks Mukunga eest. Kuuendal kilomeetril loobus Andi Noot, tõenäoliselt piste tõttu. Veidi rohkem kui kilomeeter enne lõppu tegi Allar Lamp klubikaaslase Tiidrek Nurmega vahe sisse ja kindlustas omale teise koha.

Jooksu võitis Ibrahim Mukunga Wachira, kes jõudis Valga staadionile tagasi ajaga 29.06. Alla 30 minuti tulemuse sai kirja ka teisena lõpetanud Allar Lamp, täpsemalt 29.33. Kolmandana finišeerinud Tiidrek Nurme kaotas talle kuue sekundiga. Nurme aeg 29.39. Kõik kolm jooksid kilomeetreid alla 3 minuti.

“29.33-st pole ma varem kiiremini jooksnud. Tuul keerutas korralikult, aga see oli kõigile nii. Minu jaoks hea ja kontrollitud jooks ning hea pingutus tugevas konkurentsis,” kommenteeris Allar Lamp tänast võistlust ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mees ootab põnevusega ümber Viljandi järve jooksu. Peale seda keskendub Lamp staadionijooksudele. Milles on tema edu võti? “Mul on kaks pikema distantsivõistlust all, sealt ka minu kerge eelis Nurme ees. Keha on harjunud võistluskiirusega,” hindas Lamp oma seisu. Ta on tänavu võitnud juba Tartu Parkmetsa jooksu ja Jõgeva rahvajooksu.

Tiidrek Nurme sõnul otsustas ta võistlusel osaleda kaks päeva enne starti. “Peale veebruarikuist Alabama maratoni oli see minu esimene võistlus. Vahepeal olen palju treeninud, kuid nüüd on võistlusi vaja. Hetkel keha ja vaim veel veidi “roostes,” kuid mõne võistlusega saab kõik paremaks,” lootis Nurme.

Ibrahim Mukunga tuli üleeile mäestiku treeninglaagrist. “Seega pole tema kiire aeg kellelegi üllatuseks. Loodan varsti samade meestega stardijoonel seista. Tuleb huvitav võistlushooaeg, mis kulmineerub suve lõpus toimuva Euroopa meistrivõistluste maratoniga,” märkis Nurme.

Naistest võitis Eesti-Läti jooksu lätlanna Ilona Marhele ajaga 37.19. Teisena lõpetas Leila Luik 38.42-ga ja kolmandana Kaidi-Keir Kukk 40.45-ga. Leila Luige jaoks oli tegemist esimese tänavuse stardiga. “Jäin jooksuga rahule, hetkevorm on selline ja tuleb palju tööd veel teha, et tugevamaks ja kiiremaks saada,” sõnas Luik.