Allar Lamp sai USA-s 1500 m jooksus 9. koha

Allar Lamp jooksjatega Will Leer ja Julian Matthews, kes teda aitasid. Foto: erakogu
Allar Lamp pärast võistlust koos Will Leer´i ja jooksu võitja Julian Matthews´ga, kes teda aitasid. Foto: erakogu

Ameerika Ühendriikides Flagstaffis treeninglaagris harjutav Allar Lamp võistles Eesti aja järgi täna varahommikul Michigani osariigis Hillsdale College “GINA” Relays võistlusel 1500 meetri jooksus, kus sai 33 osaleja seas 9. koha ajaga 3.49,22, jäädes oma tippmargile alla üle nelja sekundi. Lambi 1500 meetri isiklik rekord on 3.44,41, mille ta jooksis 16. aprillil samuti USA-s. Tänase jooksu võitis Julian Matthews ajaga 3.44,47.

“Ei olnud minu päev. Väga uimane olla kogu aeg, võistlusärevus puudus. Ilm jahe 9-10 kraadi sooja, palju trügimist. Millegipärast ei olnud ma valmis jooksma. Tempo osutus algusest peale aeglaseks,” ütles Allar Lamp Jooksuportaalile. Aeglasest jooksust annavad tunnistust ka vaheajad. Lamp läbis esimesed 300 meetrit 45,1-ga. Järgmise 400 meetrise ringi jooksis ta 1.02,88-ga ja kaks viimast ringi 1.00,59-ga.

“Ei võta jooksu väga südamesse, teinekord teen paremini,” lubas Lamp. Arizonase osariigist Flagstaffist Detroiti minekuks tuli tal ette võtta 4-tunnine lennureis USA teise otsa Michigani osariiki, lisaks üle elada kolmetunnine ajavahe.