Allar Lamp võitis isikliku rekordiga EV 100 staadionisarja avaetapi

Meeste 3000 m jooksu kolm kiiremat: Olavi Allase, allar Lamp ja Mark Abner. Foto: Toomas Tarm
Meeste 3000 m jooksu kolm kiiremat: Olavi Allase, Allar Lamp ja Mark Abner. Foto: Toomas Tarm

Allar Lamp võitis eile Kohilas Eesti Vabariik 100 staadionisarja esimese etapina kavas olnud 3000 m jooksu isikliku rekordiga 8.14,56.

Kuna kohal oli suur osa Eesti jooksuparemikust ja lisaks Kohila seerijajooksul osalevad arvukad harrastusjooksjad, tuli pidada neli jooksu. Meeste tugevamas jooksus vedas esimesed 2000 m “jänest” teinud Tiidrek Nurme, kes läbis esimese kilomeetri 2.37-ga. Laupäeval ootab Nurmet ees tähtis start Londonis Euroopa karikavõistlustel 10 000 m distantsil ja eilne läks talle lahtijooksu eest.

Allar Lambi varasem tippmark 3000 m välitingimustes oli 8.20,0 mille ta jooksis 2012. aastal. Sisetingimustes on ta jooksnud 8.17. “Pole ammu seda distantsi väljas jooksnud. Ühtlase jooksu puhul olen võimeline ilmselt 8 minuti algusesse jooksma,” kommenteeris Lamp ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta pidas eilset võistlust sümpaatseks, sest kohale tuli palju harrastajaid ja staadionijooksu huvilisi, lisaks hea korraldus ning super ilm. Teisena lõpetas Lambi järel Olavi Allase (KJK Järvala) ajaga 8.25,05. Kolmanda koha sai Mark Abner (Treeningpartner) isikliku rekordiga 8.28,60.

Naistest juhtis viimaste ringideni Birgit Pihelgas, kuid lõpuspurdiga võttis võidu siiski Kelly Nevolihhin ajaga 10.10,98. Kolmandaks jooksis end tugeva lõpuringiga Brit Rammul Spartast (10.26,52) Kaia Lepiku ees.