Almaz Ayana võitis soolojooksuga 10 000 m maailmameistritiitli

Almaz Ayana. Foto: Zimbio

Etioopialanna Almaz Ayana võitis täna hilisõhtul Londonis kergejõustiku maailmameistrivõistlustel naiste 10 000 m soolojooksuga, millega tegi algust rohkem kui pool maad enne distantsi lõppu.

Aasta tagasi maailmarekordiga 29.17,45 Rio olümpiavõitjaks tulnud Ayana läks täna grupil eest ära neljandal kilomeetril ja tõstis kohe ka tempot, saades 5000 m vaheajaks 15.51, läbides sellest viimase kilomeetri 2.49-ga. Ta kasvatas oma edu iga ringiga, edestades lähimaid jälitajaid 6000 m (18.42) peal juba 100 meetriga. Edasi hakkasid teised jooksjad tema käest ringi sisse saaama.

Kui Londoni MMil oma tänavuse hooaja esimese võistluse teinud Ayanal sai läbitud 7 kilomeetrit, kasvas tema edu teisi medaleid jahtiva neljaliikmelise grupi ees, kuhu kuulusid kolm keenialannat ja kahekordne olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister etioopialanna Tirunesh Dibaba, poolele minutile. Ayana kattis 8000 m ajaga 24.30, edu selleks ajaks oli kasvanud 34 sekundile. Kui joosta jäi viimane kilomeeter, 40 sekundile. 2.49-ga kilomeetreid lappinud Ayana võitis jooksu maailma tänavuse hooaja tipptulemusega 30.16,32.

Viimasel ringil suutis Tirunesh Dibaba konkurendid selja taha jätta ja võtta hõbemedali 31.02,69-ga. Pronks kuulus keenialannale Agnes Jebet Tiropile isikliku rekordiga 31.03,50. Korraliku isikliku rekordiga 31.20,24 saavutas nelja aafriklanna järel 5. koha hollandlanna Susan Krumins.