Alo Jakin krooniti ülirasketes tingimustes grupisõidu Eesti meistriks

Gert Jõeäär ja Alo Jakin Foto: Sander Maasing
Gert Jõeäär ja Alo Jakin

Alo Jakin (BigMat-Auber93) võitis Palamusel toimunud jalgratta maanteesõidu Eesti meistrivõistluste grupisõidu.

Stardis saatis rattureid 179,2-kilomeetrisele võidusõidule külm vihm ja tuul ning esimesed otsustavad sündmused ei lasknud ennast kaua oodata. Raske profiiliga sõidu kolmanda ringi alguseks oli ette formuleerunud 16-liikmeline juhtgrupp, kus olid sees kõik favoriidid peale Tanel Kangerti (Astana). Vähem kui nädalapärast Tour de Francel startiv Kangert ei pidanud tänastes rasketes tingimustes lõpuni sõitmist heaks.

Juhtgrupp, mis tegi mitmeid ringe üksmeelselt tööd lagunes kolm ringi enne lõppu, kui kuus ratturit neist maha jäid. Peagi läksid omateed ka Jakin ja Gert Jõeäär (Cofidis) ning sõitsid üheskoos kuni võidusõid lõppfaasini.

Finišispurti alustas esimesena Jakin ning suutis Jõeääre oma seljataga hoida kuni päästva lõpujooneni. Sellega teenis Prantsusmaal profileiba teeniv rattur oma karjääri esimese eliitklassi meistritiitli.

Põnevust jagus veel edasigi, kui finišisse oli oodata U23 meesrattureid, kes pidid ka omad medalikomplektid välja jagama. Võitja väljus finišiheitlusest Oskar Nisu (CFC), kes edestas napilt Mihkel Räime (Saaremaa Viiking) ning Timmo Jeretit (Pärnu Kalev).

Naiste hulgas võidutses Liisi Rist

Kuuest ringist koosnenud 76,8-kilomeetrise võidusõidu otsustavad momendid leidsid aset umbes poolel võistlusmaal kui teistest eraldusid Liisi Rist (S.C Michela Fanini Rox) ja Liisa Ehrberg (Peloton). Üheskoos siiski pikalt ei sõidetud ning peagi läks Rist oma teed, et jätkata allesjäänud pool võistlusmaad uhkes üksinduses kullani.

Liisi Rist Foto: Sander Maasing
Liisi Rist

Peagi eraldus peagrupist ka Kristel Koort (Investment Agency Team), kes liitus Ehrbergiga ning üheskoos asuti liidrit jahtima, kuid Risti tempole nad rohtu siiski ei leinud. Hõbe ja pronksmedal jagati sõidu viimastel kilomeetritel, kus peale jäi Ehrberg ning edestas mõne sekundiga Koorti.

Naisjuunioride arvestuses pälvis finišispurdiga kuldmedali üldarvestuses kuuenda koha saanud Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi). Naisjuunioride hõbemedali teenis Rahel Kallas (Kalevi Jalgrattakool) ning pronksi Kärolin Varblane (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi).