Alu suurjooks võideti rajarekorditega

Olga Andrejeva. FOTO: KRISTO PARKSEPP
19. septembril püstitati Raplamaal 25. Alu suurjooksul kaks rajarekordit. Rekordiga said hakkama nii meeste kui naiste arvestuse võitja. Naiste kiireim Stamina Arcotransport jooksutiimi kuuluv Olga Andrejeva läbis 5,2 km pikkuse distantsi ajaga 19.12,9, mis on uus naiste rajarekord. Varasem rekord kuulus jooksu korraldaja Madis Pärna sõnul 2011. aastat ajaga 20.53 Laura Kallasele. Teiseks tulnud Kadi Pilme kaotas Andrejevale pea 3 minutiga, tema lõpuaeg 22.12,8. Kolmandana lõpetas Kati Borkman 23.01,5-ga.

Meestest võitis jooksu Elar Vulla (Rapla JK) ajaga 16.45,3, mis on samuti uus rajarekord. Varasem rekord kuulus 2011. aastast Arvi Alamaale ajaga 17.10. Järgnesid Olavi Allase (KJK Järvala) 17.28,5-ga ja Risto Ütsmüts (Rapla JK) 17.47,9-ga. Kokku startis põhijooksule 99 osalejat. Enne põhijooksu toimus kuni 12-aastastele lastele 1,5 km pikkune minijooks, millest võttis osa 75 spordisõpra.