Alutaguse suusamaratoni esikolmik mahtus 1,2 sekundi sisse

Alutaguse maratoni esikolmik napiide vahedega finišeerimas. Foto: Kaimo Puniste
Alutaguse maratoni esikolmik nappide vahedega finišeerimas. Foto: Kaimo Puniste

Täna toimunud 18. Alutaguse suusamaratoni, mis oli ühtlasi Estoloppeti sarja viimaseks etapiks, võitis pingelises lõpuheitluses Martti Himma (Sparta) ajaga 1:59.02. Mees suusatas vaid nädal tagasi Rootsis Vasaloppetil.

“Algul andis see küll tunda, kuid päeva peale läks enesetunne paremaks. Lõpus ei olnud väga vigagi, kuid ülemäära ei hakanud ennast kulutama,” rääkis Himma. Stardis ta võidu peale ei mõelnud. “Vaatasin, kuidas sõit läheb. Ühisstardiga sõit on alati ettearvamatu ja kunagi ei tea, mis võib juhtuda. Viimasel viiel kilomeetril ja ka lõpus tundsin ennast kindlalt,” lisas Himma, kes täna oma suuskadele pidamist alla ei pannud ja läbis maratoni paaristõugetega. Juba nädala pärast stardib Himma Norras maratonil.

Teisele kohale sõitis end olümpiavõitja Andrus Veerpalu poeg Andreas Veerpalu, kes kaotas Himmale vaid 0,7 sekundiga. Kolmandana ületas finiśijoone 1,2 sekundit võitjast hiljem Eno Vahtra. Estoloppeti Liidrisärgis sõitnud Martin Nassar jõudis kohale neljandana ning kaotas võitjale 15 sekundit. Kuue maratoni kokkuvõttes võitis Estoloppeti sarja Martin Nassar Timo Simonlatseri ja Martin-Kevin Põlluste ees.

Parima naisena jõudis finišisse üldarvestuses 88. kohal lõpetanud Heleri Kivil (Tartu suusaklubi) ajaga 2:25.36. “Hea kiire rada, mis mulle sobis. Teadsin rajaprofiili – tõusud on algul ja lõpupoole ning vahepeal sildeam maa. Nii proovisin kohe algul tõusudel eest ära minna, et keegi tasasel maal järgi ei tuleks. Mul olid täna suusad määritud rohkem pidamise peale,” sõnas Kivil. Homme stardib ta Jõulumäel seenioride Eesti meistrivõistlustel. Kivile järgnesid täna Terje Piirmann 2:32.16-ga ja Kaija Vahtra 2:35.49-ga. Estoloppeti sarja arvestuses võitis naistest esikoha Terje Piirmann. Teiseks tuli Sille Rell ja kolmandaks Kaija Udras.

Lühikese maratoni distantsilt saabus esimesena Vane Vähk, kes läbis 22 km ajaga 1:11.14. M15-klassi võitis Danny-Rocco Anton 11:13.36-ga ja N15-klassi edukaim oli Keidy Kaasiku ajaga 1:14.21.