Ameerikas treenivad Eesti jooksjad ei pääse lume kühveldamisest

Andi Noot Flagstaffis kohaliku keskkooli staadionil lund kühveldamas. Foto: Kaur Kivistik
Andi Noot Flagstaffis kohaliku keskkooli staadionil lund kühveldamas. Foto: Kelly Nevolihhin

8. jaanuarist Ameerika Ühendriikides Arizonase osariigis Flagstaffis harjutavad Andi Noot, Kaur Kivistik ja Kelly Nevolihhin peavad trotsima omamoodi talvemõnusid ega pääse ka lume kühveldamisest.

Hommikuti kell 8  näitab termomeeter väljas -10 kraadi. Lõunaks on juba päike kõrgel ning õhutemperatuut tõuseb  +3 kuni +10 kraadini. “Asfalt ja kruusateed on puhtad, nii et joosta saab edukalt. Osad spordimehed jooksevad siin lühikestes pükstes, kuigi lumehanged ümberringi. See näitab, et mäestiku päike ja õhk on ikka hoopis teised,” kirjeldas Andi Noot Flagstaffi kliimat Jooksuportaalile. Eesti jooksjad asuvad 2170 meetri kõrgusel merepinnast.

Kohaliku keskkooli staadion, kus nad lõike käivad jooksmas, pakkus üllatuse. Jooksurada oli lume all, ainult ameerika jalgapalli staadion keskelt lumest puhtaks lükatud. “Treeningu kvaliteedi huvides võtsime Kauriga labidad kätte ja kühveldasime raja sisse, et saaks korralikult joosta,” ütles Noot. Pärast seda, kui mehed paksu lume ära lükkasid pealt, tegi päike oma töö ja sulatas esimese raja täiesti puhtaks. Mis puudutab ilmaennustust, siis ei pea see mitte paika. “Ühel päeval on +12 ja päike ja järgmisel päeval aga hoopis -5 ja lumetorm,” nentis Noot.

JOOKSUPORTAAL