Evan Jageril ei õnnestunud takistusjooksus keenialaste ülevõimu lõpetada

Ameeriklane Evan Jager Londoni MMi staadionil takistust ületamas. Foto: Zimbio

Meeste 3000 m takistusjooksus jätkus maailmameistrivõistlustel pikka aega kestnud keenialaste ülevõim, sest täna hilisõhtul ei õnnestunud Londonis ameeriklasel Evan Jageril vaatamata poolel maal tempo üleskruttimisele enamat pronksmedali võitmisest.

Stardijoonele asus 15 meest, nende hulgas kolm keenialast ja kolm etioopialast. Keenialasel Ezekiel Kemboil on õnnestunud seitsmel MMil järjest medal võita – kolmel korral hõbe ja neljal korral kuld. 2012. aastal triumfeeris ta ka Londoni olümpiamängudel. Tema nimel on ka maailmameistrivõistluste rekord 8.00,43.

Aafriklaste vedamisel läbiti esimesed 1000 m ajaga 2.51. Neli ringi enne lõppu läks vedama ameeriklane Evan Jager, tõmmates grupi laiali. 2000 m vaheajaks tuli 5.35. Ameeriklane kattis teise kilomeetri 2.43-ga. Tema tempos suutsid jätkata vaid keenialane Conseslus Kipruto ja marokolane Soufiane Elbakkali. Jageril jäi USA meistrivõistlustel napilt puudu 8 minuti alistamisest, kui viimasel takistusel kukkus.

Nii mindi viimasele ringile kolmekesi. Kipruto läks Elbakkaliga ameeriklasest mööda. Keenialane võitis maailmameistritiitli, marokolasele hõbemedal. Kolmandal kohal jooksnud ameeriklasele Evan Jagerile lähenes tagant spurtinud Prantsusmaa esindaja Mahiedine Mekhissi, kuid ameeriklane jõudis ikkagi enne teda üle lõpujoone. Seitsme MMi medali võitja Ezekiel Kemboi lõpetas jooksu alles 11. kohal.

Keenialased on MMil takistusjooksus võitnud kokku 12 kulda, 12 hõbedat ja 5 pronksi.