Andi Noot: olime treeneriga maksimalistid

Andi Noot. Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix
Andi Noot. Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Keskmaajooksja Andi Noot tegi tippspordiga lõpparve, sest nägi, et ilma treener Endel Pärnata ei suuda ta jätkata. Lisaks vaevavad Noota terviseprobleemid.

“Üks eluetapp sai läbi. Olid väga kenad aastad ja tänu spordile olen täna siin, kus ma olen. Tulin mandrile ikkagi selleks, et saada kõvaks metsameheks ja lõpuks ometi saan pühenduda sellele, mida kõige rohkem armastan,” ütles Noot. Viimasel ajal kimbutasid teda terviseprobleemid. Mees ei saanud korralikult enam harjutada, sest arst tuvastas tal astma.

Ta ei kahetse mitte ühtegi tegu või sportlasena öeldut. “Meie eesmärk oli jõuda Eestist välja. Seda kahjuks ei juhtunud ning leppisin sellega juba ammu. Eesti tase meid ei huvitanud. Olime Endliga (treener Endel Pärn) maksimalistid, kas kõik või ei midagi ning see väljendus ka meie suhtumises,” märkis Noot.

Endel Pärna lahkumine tähendas ka Andi Nooda lõppu tippspordis, just vaimselt. “Ma ei leidnud enam seda instinkti, millega minna ja kakelda kõigi ning kõigega, sest tundsin et midagi on puudu. Vaatamata kõigele spordis juhtunule, meenutan kõike ülima positiivsusega,” lisas Noot. Ta tänab kõiki inimesi kes teda sportlasteel aitasid. “Eriline tänu läheb mu varalahkunud treenerile ja parimale sõbrale Endel Pärnale, ilma kelleta ma ei oleks kunagi enda jooksukarjääri alustanud,” tõdes Noot.

Andi Nooda nimele kuulub 1500 m Eesti siserekord 3.44,34, samuti Eesti sise tipptulemused 1 miili jooksus 4.02,42 ja 2000 m jooksus 5.07,22.