Andi Noot pääses noorsoo EMil viimasena finaali

Andi Noot 1500 meetri eeljooksu finišis. FOTO: HENDRIK OSULA/EKJL
Andi Noot võistles täna õhtul Tallinnas Kadrioru staadionil noorsoo Euroopa meistrivõistlustel 1500 meetri esimeses eeljooksus, kust pääses aja põhjal viimasena edasi finaali.
Noot alustas viimast ringi viiendalt positsioonilt, kuid seejärel eraldus grupist kuus meest. Noot finišeeris nende järel, saades 12 sportlase konkurentsis 7. koha ajaga 3.45,83. Edasi finaali pääses mõlemast eeljooksust neli esimest, pluss neli jooksjat kahe jooksu peale kokku aegade põhjal. Kuna teine eeljooksu osutus aeglasemaks, sai sealt aja põhjal edasi ainult üks jooksja ning esimesest jooksust kolm jooksjat, sealhulgas Andi Noot.
“Arvasin, et tuleb taktikajooks, aga kohe algul pandi korralik tempo peale. Minu jaoks oli jooks täielik katastroof, kuigi võtsin end küll 100 protsenti kokku. Kogu hooaeg on läinud üle kivide ja kändude. Ei ole leidnud seda õiget käiku kevadel põetud allergia pärast. Enne finaali tuleb midagi tõsist välja mõelda. Kaotama ei ole mõtet minna,” ütles Noot Jooksuportaalile. 1500 m finaal toimub laupäeval.

12. Pieter Claus BEL 3.56,44

Kui naiste 3000 meetri takistusjooksu esimeses jooksus osalejad pääsesid kuiva nahaga, siis enne teise eeljooksu algust hakkas korralikult sadama ning vihm ujutas jooksuraja üle. Teises eeljooksus startinud Keiti Mets jäi kohe grupist maha ja lõpetas eeljooksu viimasel ehk 14. kohal ajaga 11.06,62. Eeljooksu võitis venelanna Jekaterina Ivonina ajaga 9.58,13.