Andi Noot uuendas taas Eesti rekordit /NB! Lisatud video/

Andi Noot. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX
Andi Noot. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX

Keskmaajooksja Andi Noot üritas täna õhtul Tartu ülikooli spordihoones täita 1500 m jooksu sise EM normi 3.44.00. Normi täitmist ei tulnud, kuid sündis uus Eesti siserekord 3.44,34.

Varasem, samuti Nooda poolt joostud Eesti siserekord 3.44,63 püsis vaid ligi kaks nädalat. Kui 11. jaanuaril, mil kipsis sõrmega jooksnud Noodal jäi Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis EM normist 3.44,00 puudu 63 sajandikku ja tempot tegid Keio Kits ning Olavi Allase, siis seekord olid “jänesteks” Karel Viigipuu ja Jaak Heinrich Jagor.

“Midagi teha pole, ei saa nendest normidest jagu. Juba kolmas jooks, kus jääb alla 0,6 sekundi normist puudu. Ma ei oskagi midagi öelda enam, peab väheke asjade üle järgi mõtlema ja rohkem trenni tegema. Üksi Eestis ma lihtsalt ei suuda seda normi ära joosta,” tunnistas Noot ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Noot lubas seda asja niimoodi mitte jätta ja veebruari algul olla jooksurajal tagasi Euroopas võisteldes. “Kui ma midagi tahan ja siht on silme ees, siis võtku, mis võtab pean selle saama. Tänan kaasaelajaid ja muidugi tempotegijaid Karel Viigipuud ja Jaak Heinrich Jagorit,” lisas Noot.

Tänane jooks jäi Andi Noodale viimaseks EM normi ürituseks Eestis. “Viimane jooks ja üritus üksinda Eestis, peale seda võistlen Euroopas 1500 m ja 3000 m distantsidel,” märkis Noot. Ta jätkab sisehooaega välismaal, kui 2. veebruaril jookseb Rootsis 800 m ja 10. veebruaril Prantsusmaal 1500 meetri distantsil.

Andi Nooda EM normi täitmise üritamise jooksu video