Andi Noot jääb Soome murdmaajooksu meistrivõistlustelt kõrvale

Andi Noot. Foto: Riho Lüüs
Andi Noot. Foto: Riho Lüüs

Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil 10 km meenteejooksul isikliku rekordi 30.30,3 püstitanud Andi Noot kutsuti eeloleval pühapäeval Soomes Pajulahti olümpia keskuses toimuvatele Soome murdmaajooksu meistrivõistlustele, kuid kurguvalu tõttu ei saa ta võistlustel osaleda.

“Olen haige. Katsun võimalikult kiiresti jalad alla saada,” ütles Noot ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Mingit üleminekuperioodi pausi ma ei teinud ja alates augustist olen saanud väga tugevalt treenida nii jooksuradadel kui metsas. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga olin tunduvamalt tugevamas seisus, kuid tippvormist on asi veel väga kaugel,” tunnistas Noot.

Tema jaoks ei ole vahet, mis distantsiga on tegemist ja kus seda joostakse. “Lähen starti alati võidumõtetega. Soomes on viimastel aastatel mul alati hästi läinud,” lausus Noot. 10. detsembril Slovakkias Šamorinis toimuvatele krossijooksu Euroopa meistrivõistlustele ta ei mõtle.

Start 10 km distantsile antakse sisehallist. Rada koosneb neljast 2,5 km pikkusest ringist ümber järve. Iga ring läbib uuesti sisehalli ja finiš on samuti sisehallis. Nooda kutsusid võistlustele septembri lõpus soomlased.

Nooda selle sügise peaeesmärk on 19. novembril Valencia 10 km maanteejooks, kus tahab Saaremaal joostud aega kõvasti parandada ja saada tulemuseks aja alla 30 minuti. “Pärast seda saan hakata keskenduma sisehalli ja 3000 m peale. Sisehooajal keskendub ta ainult sise 3000 m peale, kuna seal ootab ületamist üks numbri kombinatsioon,” rääkis Noot. Eesti 3000 m siserekord? “Räägime sellest siis, kui jõuame veebruari kuusse, enne on vaja terve püsida ja korralikult trenni teha,” rõhutas Noot.