Andi Noot uuendas miilijooksus Eesti noorsoo rekordit

Järgmisena tahab Andi Noot joosta hea tulemuse 1500 meetris. FOTO: EKJL 
Andi Noot parandas täna õhtul Tallinnas Hiiu staadionil toimunud Nõmme seeriajooksul oma nimele kuuluvat Eesti noorsoo miilijooksu rekordit üle kahe sekundi, saades tulemuseks 4.02,1. Nooda nimele kuulunud varasem tippmark oli 4.04,09, mille ta jooksis möödunud aastal samas kohas 7. augustil. 
Miilijooksus tegi “jänesena” tempot Olavi Allase, kes läbis 800 meetrit ajaga 1.58,5. Lisaks temale ja Andi Noodale jooksis sel distantsil Kaur Kivistik.”Väike töövõit tipu suunas, mida ei ole mõtet üle tähtsustada, kuna tegemist ei ole olümpia distantsiga,” jäi Noot ise Jooksuportaalile oma jooksu kommenteerides tagasihoidlikuks. “Arvan, et tihedamas konkurentsis väänaksime Kaur Kivistikuga aja alla nelja minuti, sest olgem ausad, õige miilijooks algab 3.59-st. Tippvorm hakkab saabuma ja nüüd tuleb kõik kaardid panna 1500 meetri peale, sealt on tulemust vaja, enne öösel rahulikult magada ei saa,” kinnitas Noot. Kindlasti tahab ta väga tõsiselt ette võtta ka 3000 meetri distantsi, kus loodab startida Euroopas. Kaur Kivistik sai miilijooksu lõpuajaks täna 4.08,06.

Nõmme seeriajooksul kavas olnud naiste 1000 meetri distantsi võitis algusest peale juhtinud Kelly Nevolihhin ajaga 2.52,0. Meeste sama pika jooksu võitis Risto Võsaste ajaga 3.32,3.

Nõmme seeriajooksude 3. etapi tulemused

JOOKSUPORTAAL