Andi Noot võitis Soomes kolmandat korda järvejooksu

Andi Noot Soomes pärast järvejooksu võitmist. Foto: erakogu
Andi Noot Soomes pärast järvejooksu võitmist. Foto: erakogu

Sise EMiks valmistuv Andi Noot võitis täna Soomes Rautajärvel 9,4 km pikkuse järvejooksu ajaga 29.59, edestades teisena finišeerinud soomlast Jaakko Piesaneni kaheksa sekundiga. Noot on varem samal jooksu võitnud kaks korda. Tema parim tulemus pärineb mulluselt jooksult, kui lõpetas selle ajaga 28.43, mis on ühtlasi rajarekord.

Nooda sõnul naudib ta alati Soomes jooksmist. “Täna üritasid soomepoisid kahekesi mind maha kangutada, aga jäid sellega hätta. Tundsin ennast kindlalt, kuna tean, et viimase kilomeetrini hoian ära, siis on alati salves üks “soomustläbistav kuul”, mille ka täna 400 m ülesmäge enne lõppu käiku lasin,” ütles Noot ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Soomlased ei suutnud saarlasele vastata ja nii lasi ta viimased meetrid vaikselt üle finišijoone. “Täna mul kuhugi kiiret polnud, vaatasin mis tempot soomlased pakuvad,” lisas Noot. Jooks kulges 3,8 km asfaldil, ülejäänud osa on kruusatee üles-alla ümber järve.

Andi Noot hindab oma praegust seisu positiivselt ja töötab ainult sise EM 1500 m normi 3.44 täitmise nimel. “Iga päev on arvel. Kõrvalt jätkan ka metsas töötamist nädalast nädalasse, sest see on ainuke asi, tänu millele suudan vähekenegi mingisugust tempot rajal arendada. Ainult jooksuga ei suudaks ma midagi,” sõnas Noot, kes nimetab end metsameheks ja armastab oma tööd. Mingisugust üleminekuaega ta endale ei lubanud. “Jooksin kogu aeg, mingit pausi ei teinud. Kui tahame kuhugi jõuda, siis ei ole aega puhata,” rõhutas Noot.