Ando Õitspuu võitis rajarekordiga Jooksu Suvesse

Ando Õistpuu Loode tammiksu jooksmas. Foto: Allan Mehik
Ando Õitspuu Loode tammikus jooksmas. Foto: Allan Mehik

Kuressaare lähedal Loode tammikus anti täna keskpäeval 26-kraadise soojaga start järjestikuselt 138. Pööripäevajooksule ehk seekord Jooksule suvesse, mille 5 kilomeetri pikkuse distantsi võitis Ando Õitspuu uue rajarekordiga 15.53,8. Varasem rajarekord 15.59 kuulus samuti Õitspuule. Selle jooksis ta 2010. aastal.

Teise koha sai täna Mairo Mändla isikliku rekordiga 16.11,5 ja kolmanda koha M40 vanuseklassi kiireim Kalev Õisnurm 17.34,9-ga. “Mairo pressis mulle esimese ringi järgi. Viimasel kahel kilomeetril läks tal raskeks nagu kõigil. Mul olid jalad kergelt puised, sest jõudsin üleeile öösel alles koju ja olen magamata. Seda seisu arvestades täiesti korralik jooks. Kuna tahtsin rajarekordit joosta, pidin algul kiiremini alustama, sest teine pool on selline nagu on,” ütles Soomes tööl käiv Ando Õitspuu Jooksuportaalile.

Loode tammiku rada kulgeb enamuses suurte aukudega ja ebatasasel kruusateel. Juba eeloleval esmaspäeval, 27. juunil tahab Õitspuu Kuressaare linnastaadionil peetaval jooksuklubi Sarma 5000 m seeriajooksul saada lõpuaja alla 15.30.

Poole lühema ehk 2,5 km pikkuse naistele ja lastele mõeldud ringi läbis kõige kiiremini pühadeks Saaremaale tulnud Grete Tõnne (EMÜ SK) ajaga 8.50,9. Tal jäi tunamullu joostud rajarekordist puudu alla ühe sekundi. 2014. aastal suutis Tõnne distantsi läbida ajaga 8.50.

“Täna ma rekordi peale ei läinud. Tahtsin lihtsalt kiiresti joosta ja proovida kuidas tagareitega seis, kartsin natuke nende pärast. Õnneks need tunda ei andnud,” lausus täna teibitud reitega jooksnud Tõnne Jooksuportaalile. Pärast 11. juunil Narvas joostud poolmaratoni hakkas Tõnnel reie tagalihas uuesti tunda andma. Füsioterapeut tegi tema reitega head tööd. Ta ei kahetse, et rajarekord täna alistamata jäi. “Pole hullu. Olen rahul, et jalad suudavad jälle kiiresti joosta. Käin päris tihti Saaremaal. See aeg ei ole sugugi ulmeline,” lisas Tõnne oma nimel oleva rajarekordi kohta.

Teiseks tuli täna Hannagret Luks (Audentese SK) 9.33,9-ga. Kolmandana lõpetas Liina Silluste 9.52,5-ga. Kokku startis pikemale maale 61 ja lühemale 70 jooksjat, mis kokkuvõttes tähendab uut osalejate rekordit.