Ando Õitspuu ja Henek Tomson tegid Sarma seeriajooksul koostööd

1500 m esimese ehk tugevama jooksu start. Foto: Ahto Jakson

Täna õhtul peeti Kuressaare linnastaadionil jooksuklubi Sarma seeriajooksude 5. etapp – 1500 m distants, kus tegid hea lõpuaja nimel koostööd Ando Õitspuu ja Henek Tomson, lõpus jäi parema kiirusega siiski peale Õitspuu, võttes seeriajooksude viienda võidu järjest.

Stardist minnes vedas esimese ringi Ando Õitspuu, ringi lõpus läks Tomson ise ette. Kui joosta jäi kaks ringi oli taas Õitspuu kord vedada. Eelviimasel ringil juhtis taas Tomson ja läks liidrikohal ka viimasele ringile, kuid tagasirgel vahetas Õitspuu käiku ja tekitas kohe ka konkurendi eest 15 m edumaa ning finišeeris esimesena ajaga 4.14,9. Henek Tomsoline teine koht 4.17,4-ga. Kolmandana lõpetas Janar Mai ajaga 4.38,8.

Jooksu võitnud Ando Õitspuu sõnul leppis ta enne jooksu Henek Tomsoniga kokku, et veavad kordamööda, sest Tomson tahtis saada lõpuaega 4.15 peale, millest jäi paar sekundit vajaka. “Mina pidin vedama 300 meetrit, siis Henek ning jälle mina, edasi vedasime 200 m kaupa. Viimasel ringil pidi iga mees ise vaatama, kuidas kiiremini saab,” ütles Õitspuu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tomson sõitis enne tänast jooksu 60 km rattaga, mis võis värksusele oma jälje jätta. Juba homme stardib Kuressaarest lennuk, mis viib Ando Õitspuu koos Saaremaa koondisega Gotlandile väikesaarte mängudele.