Ando Õitspuu Saarte Mängudel 10 000 m jooksus neljas

Ando Õitspuu 10 000 m jooksus hetkel eelviimasel kohal. Korraldajate foto
Ando Õitspuu (tagant teine) võistlemas Gotlandil 10 000 m jooksus. Korraldajate foto

Saaremaa koondist Gotlandil peetavatel rahvusvahelistel Saarte Mängudel esindav Ando Õitspuu sai meeste 10 000 m jooksus 4. koha ajaga 32.33,38.

Õitspuu pidas 4. kohta enda jaoks heaks, kuid aja poolest oleks võinud kiiremini joosta. “Stardiprotokolli vaadates sai selgeks, et kaks esimest meest on omaette klassist, aga ülejäänutega oli täitsa võimalus joosta. Jooks algas minu jaoks soodsalt 3.14 tempos kilomeetrile. Grupis esines palju positsioonivõitlust ja rabelemist, mis viis selleni, et kaks meest kolmandal kilomeetril kukkusid. Mani jooksja sai viga,” kirjeldas Õitspuu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Vahejuhtum lõi saarlasel rütmi sassi. Segase olukorra kasutasid ära Gotlandi ja Mani jooksja, kellega läksid kaasa veel neli meest. “Ma jäin sellest rongist esialgu maha, sest ei tabanud hetke ära. Käiguvahetus tehti nii kiiresti. Jätkasin enda rütmis ja hakkasin neid püüdma,” lausus Õitspuu. Kui joosta jäi kümme ringi, kerkis ta 5. kohale, neli ringi enne lõppu veel koha võrra.

“Mul ülevaade täpselt puudus, kui kaugel järgmine mees on. Mõtlesin, et kolmandal kohal jooksev mees sai kahe esimese käest ringi sisse, kuid lõpus selgus, et ta ei olnudki väga palju minust ees, aga mis seal ikka,” meenutas Õitspuu. Pronksmedalist jäi Õitspuul puudu 24 sekundit. Selle võitis mängude seekordne korraldaja Gotlandi mees Daniel Antonsson 32.09,95-ga. “Kui ma oleksin olukorda rohkem hoomanud, võinuksin rohkem tööd teha selle nimel, et ta kätte saada,” arvas Õitspuu.

Kuldmedal läks Mani saarele – Oliver Lockley läbis distantsi ajaga 30.37,46-ga. Hõbemedalile tuli Guernsey esindaja Lee Merrien 30.40,84-ga. Samas jooksus osalenud teine saarlane Kalev Õisnurm sai 15 lõpetaja seas 9. koha ajaga 34.39,60.

Järgmisena stardib Ando Õitspuu 30. juunil poolmaratoni distantsil, kus võistlevad ka saarlased Mairo Mändla ja Kalev Õisnurm. Õitspuu ise pidas reaalseks võidelda kohtadele 4-6, sest 10 000 m medalikolmik on ka poolmaratonis üles antud. “Võistkondlikus arvestuses on medal päris reaalne, sest meil on tugev võistkond,” hindas Õitspuu.