Andrus Mutli sai veteranide EMil 400 m jooksus 8. koha

Andrus Mutli koos mitmekordse Euroopa meistri, seekord 4. koha saanud .Foto: erakogu
Andrus Mutli koos mitmekordse Euroopa meistri, seekord 4. koha saanud Michael Gardineriga. Foto: erakogu

M45 vanuseklassi 400 m Eesti rekordi omanik Andrus Mutli sai täna Taanis Aarhusis veteranide Euroopa meistrivõistlustel sama vanuseklassi 400 m finaaljooksus 8. koha ajaga 54,18.

Mutli alustas finaaljooksu kiire tempoga, hoides tagasirgel võitja, rootslase Mattias Sunneborni tuulde. “Tagantjärgi öeldes hindasin võimeid üle. Esimene 200 m tuli ligi 24,5 sekundiga ja see maksis teisel poolel kätte. Viimase 100 meetri peal tundus nagu jookseksin 100-kilose raskusega,” ütles Mutli ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Andrus Mutli alustas EMil võistlemist 31. juulil 400 m 5. eeljooksus, kus sai teise koha ajaga 54,60, pääsedes kohaga edasi poolfinaali. Poolfinaali jõudsid igast eeljooksust kaks esimest, pluss kuus viie eeljooksu peale kokku aegade põhjal.

Juba samal päeval ootas Mutlit ees poolfinaaljooks. Ta startis esimeses poolfinaalis, mille lõpetas kolmandana ajaga 53,69, kindlustades pääsu finaali.  “Ühe päevaga kaks 400 m jooksu on päris hea katsumus,” märkis Mutli. Kahest poolfinaalist jõudsid finaali kummastki jooksust kolm esimest, kellele lisandusid kaks paremat aegade põhjal.