Andrus Mutli saavutas veteranide MMil 400 m jooksus 8. koha

Andrus Mutli enne 400 m jooksu starti. FOTO: erakogu
Andrus Mutli veteranide MMil enne starti. FOTO: erakogu

Andrus Mutli jõudis Austraalias Perthis veteranide kergejõustiku maailmameistrivõistlustel M45 vanuseklassi 400 m jooksus läbi eeljooksude ja poolfinaalide tänasesse finaali, kus saavutas üheksa mehe konkurentsis 8. koha ajaga 53,64. M45 vanuseklassi Eesti rekord on möödunud suvel joostud 53,28, mis samuti Mutli nimel.

“Olen tänase ajaga väga rahul, kuna siin valitses tohutu palavus, viludas 36 kraadi ja kui arvestada et kolm päeva järjest joostud 400 m, siis on tegemist ikkagi super tulemusega,” rääkis Andrus Mutli ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Finaali jõudmiseks tuli Andrus Mutlil kõigepealt startida eeljooksus, kust pääses mitme eeljooksu peale kokku seitsmenda tulemusega 54,15 edasi poolfinaali. Poolfinaalis jooksis ta veidi kehvemini, kuid aeg 54,26 tagas talle viimasena pääsu tänasesse finaali. M45 vanuseklassi maailmameistriks tuli ameeriklane Mark Gomes nii kõva ajaga kui 50,60.

“Üks reisi põhieesmärk saada MM finaali läbi eeljooksude ja poolfinaalide, sai täidetud. Jooksudistantsidel 100 m-400 m on konkurents väga tihe. Minu jaoks ei alanud võistlus hästi, kuna sain arvatavasti pikal lennureisil külma ja kohalejõudes oli hääl kadunud ning pea nohust paks,” lausus Mutli.

Oma esimesel alal, 100 m jooksus piirdus Mutli võistlus poolfinaali jõudmisega. Eeljooksust viis teda edasi aeg 11.97, kuid poolfinaalis jäi tema tulemuseks 12,00. Ka 200 m jooksus ei pääsenud Mutli kaugemale poolfinaalist. Eeljooksus sai ta kirja 24,32 ja poolfinaalis 24,39. “Võistlus on kulgenud vaid üksikute puhkepäevadega ja tänane 400 m finaaljooks oli juba järjekorras minu jaoks seitsmes jooks,” ütles Mutli.

Tänane finaaljooks toimus 35-kraadises kuumuses. “See Austraalia päike on erakordselt kõrvetav. Tribüünid on tühjad, kuna enamus pealtvaatajaid on viludas staadioni teisel pool ja külgedel,” kirjeldas Mutli olukorda staadionilt. Veteranide MMil osaleb palju tugevaid eurooplasi ja hulgaliselt tumedama nahavärviga sportlasi kokku 91 erinevast riigist. Kõige rohkem on neid korraldajariigist Austraaliast – 1416, Inglismaalt 282, USAst 244 jne. Kokku võistleb MMil 4026 sportlast vanuses 35-100 aastat.