Annika Vaher ja Janar Säkk võitsid isikliku rekordiga Mulgi maratoni

20. juulil toimunud Mulgi maratoni võitis naistest Annika Vaher (pildil) isikliku rekordiga 3:11.46 ja meestest Janar Säkk samuti isikliku rekordiga 3:01.19.

Vaatamata raskele trassile parandas Vaher oma möödunud aastal Tallinna maratonil joostud tippmarki 20 sekundiga. Tulemus andis talle üldarvestuses kõrge neljanda koha ehk teisisõnu suutsid saarlannast kiiremad olla vaid kolm meest. Vaher jättis selja taha ligi kolme minuti kaugusele ka tänavuse Vändra maratoni võitja Jüri Sihi. “Endalegi üllatuseks jätkus mul jõudu algusest lõpuni. Mingisugust ärakukkumist ei olnud ja seda vaatamata kuppelmaastikule,” ütles Vaher Jooksuportaalile. Enamus maratoni rajast moodustasid kruusateed, asfaltkattega teel joosti vähem kui 10 kilomeetrit. Mulgi maraton oli Annika Vaheri jaoks elu kümnes maraton. Oma järgmise maratoni jookseb ta 8. septembril Tallinnas.
Meestest järgnesid Janar Säkkile Janar Pähn 3:06.19-ga ja Erkki Etverk 3:07.56-ga. Kokku lõpetas maratoni 35 jooksjat. Poolmaratoni distantsi Pollilt-Abja-Paluojale võitis Vjatšeslav Košelev ajaga 1:21.43. Teise koha sai Urmas Põldre 1:23.18-ga ja kolmanda koha aivar Juus 1:27.29-ga. Kiireim naine poolmaratonil oli Kristina Soosaar 1:36.05-ga. Hallistelt-Abja-Paluojale joosti ka 6,5 km pikkusel distantsil. Selle võitis meestest Deniss Košelev ajaga 23.10 ja naistest Ksenia Savtsenko 28.26-ga.