Annika Vaher parandas maratoni isiklikku rekordit

Annika Vaher taastub maratonidest uskumatult kiiresti.
FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL

Annika Vaher jooksis 17. mail Riia maratonil, kus sai üldarvestuses 101. koha ja N40 vanuseklassis 1. koha isikliku rekordiga 3:08.44.

Selle tulemusega on 21 aastat tagasi Tallinnast Kuressaarde elama asunud Vaher Saare maakonna maratoni naiste edetabelis teisel kohal. Esikohal paikneb endiselt Katrin Kuusk, kes jooksis täpselt kuus aastat tagasi Riia maratoni ajaga 3:07.04. Vaheri varasem tippmark oli 3:09.08, mille ta jooksis mullu septembris Tallinnas.
“Minu jaoks oli tegemist esimese maratoniga, kus nautisin jooksu ühtlase tempoga esimest meetrist viimaseni, see tähendab ei saanud haamrit,” ütles Vaher Jooksuportaalile. Kevadel ta ei lootnud oma tippmarki parandada. “Algul oleksin rahul olnud, kui suudan 3:15-ga joosta,” sõnas Vaher, kes läbis viimaseid kilomeetreid Riias kiiremini kui esimesi. Juba järgmisel päeval pärast Riia maratoni startis oma ea kohta (vanus 42 aastat) uskumatult kiire taastumisvõimega Annika Vaher Kuressaare linnastaadionil jooksuklubi Sarma korraldatud 3000 m seeriajooksul.
JOOKSUPORTAAL