Annika Vaher Vilniuse maratonil neljas

Annika Vaher. Foto: Mallor Malmre
Annika Vaher jooksis 15. septembril Vilniuse maratonil, kus sai isikliku rekordiga 3:11.40 neljanda koha. Naise varasem tippmark oli 3:11.46, mille ta püstitas tänavu 20. juulil Mulgi maratonil.
Esimese 21,1 km pikkuse ringi jooksis Vaher koos teise koha saanud Kaliningradist pärit venelann Anastasia Bulavintsevaga. Teisel ringil jõudis järgi leedulanna Renata Siliuk, kes möödus Vaherist eelviimasel kilomeetril ja finišeeris kolmandana pool minutit varem. “Enesetunne oli hea, aga tempot tõsta enam ei suutnud. Vanalinnas pidi venelanna suisa kätega endale ruumi tegema, sest 10 km jooksjate mass jooksis sisse,” ütles Vaher Jooksuportaalile.
Kuigi Annika Vaheri finišeerimise kella all filmis kaameraga tema abikaasa, selgus, et protokollis tema aega ja kohta polnudki. “Läksime pärast lõpetamist täpset aega küsima, et graveerida tulemus käepaelale ja mulle räägiti ajast 3:12. Ka kolmandana lõpetanud leedulanna aeg oli 40 sekundit kehvem. Esitasime kodulehel neile protesti, milles palusime fotofiniši üle vaadata,” rääkis Vaher. N40 vanuseklassi võidu karikat tahtsid korraldajad autasustamisel algul naiste üldarvestuses 3. koha saanud leedulannale Renata Siliukile ulatada, kes oli aga noorem. “Karika sain pärast selgitustööd siiski kätte,” lausus Vaher. Tema sõnul jääb aga siiani arusaamatuks, miks 800 osalejast on 300 jooksja tulemused protokollist puudu. “Ei tahaks nagu uskuda, et nii palju katkestas,” märkis Vaher.

Naistest võitis maratoni Margrethe Løgavlen ajaga 2:55.37. Teise koha sai venelanna Anastasia Bulavintseva 3:10.26-ga. Enne Annika Vaherit jõudis kolmandana finišisse leedulanna Renata Siliuk ajaga 3:11.05.

Vilniuse maratoni tulemused

JOOKSUPORTAAL

Viimased uudised