Annika Vaher võitis isikliku ja rajarekordiga Hiiumaa maratoni

Õnnelik Annika Vaher Hiiumaa maratoni finišis. FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL
42-aastane Saaremaa jooksuklubi Sarma esindaja Annika Vaher võitis täna Hiiumaa maratoni isikliku rekordiga 3:06.02, mis on ühtlasi uus naiste rajarekord. Vaheri eelmine tippmark, mille ta jooksis sel aastal Riia maratonil oli 2.42 kehvem. Hiiumaa maratoni eelmine rajarekord kuulus möödunud aastat samuti Vaherile ajaga 3:14.08.
Rekordnumbrid sündisid vaatamata Hiiumaa maratoni raskele lõpuosale, kus tuleb võtta kaks tõusu, kusjuures finiš asub teise tõusu lõpus ja seda kõikide distantside puhul. “Lootsin täna head aega joosta, aga, et nii hästi, seda ei uskunud. Tahtsin täna isikliku rekordi joosta. Hommikul oli närv sees, kas ikka tuleb rekord. Nüüs on pinged maas,” ütles Vaher õnnelikult vahetult pärast finišit Jooksuportaalile. Pool maad jooksis ta koos Veiko Ardeliga ning sai poolmaratoni vaheajaks 1:30.12. “Mõtlesin, et kui teine pool tulebki kuus minutit aeglasemalt, suudan ikkagi isiklikku rekordit parandada,” märkis Vaher. Saarlanna jaoks oli Hiiumaa maraton elu 25. maraton. Järgmisena seab ta omale eesmärgiks joosta 10 kilomeetrit alla 40 minuti.

Vaher näeb edu võtit treeneris. Viimased kolm kuud on ta harjutanud Toomas Tarmi juhendamisel. “Alates 21. märtsist olen pea 100-protsendiliselt tema kirjutatud plaanist kinni pidanud ja osalenud kolmel korral ka ühistreeningul Tallinnas Järve metsas. Trennid on olnud tõepoolest hoopis erinevamad sellest, mis olen eelnevatel aastatel teinud,” täheldas Vaher. Mis edasi? Kas Tallinna maratonil aeg 3:05? “Sain selle, millest unistasin paar aastat. Pinged on maas ja enam eesmärki pole. Ega ma sellepärast lonkima hakka. Püüan ikka parimat,” lubas Hiiumaal oma unistuse ellu viinud ja Saare maakonna rekordi jooksnud Vaher.

Tema järel tuli naistest Hiiumaa maratonil teiseks Made Laas isikliku rekordiga 3:33.19. Kolmandaks platseerus poolatar Kinga Jurczyki 3:34.23-ga. Meestest võitis Hiiumaa maratoni soomlane Toni Malm ajaga 3:02.03. Teisena lõpetas Erkki Etverk 3:05.31-ga. Kolmanda koha sai Veiko Ardel 3:10.28-ga. Poolmaratoni võitis meestest Märten Mõttus ajaga 1:24.44. Teine koht kuulus Tair Antonile Pärnust 1:32.34-ga, kolmas oli Alari Remmelg Hiiumaalt 1:32.55-ga. Naistest võitis poolmaratoni Anni Kingsepp Hiiumaalt ajaga 1:45.25.
JOOKSUPORTAAL