Annika Vaher võitis isikliku rekordiga sügisese pööripäevajooksu

Annika Vaher sügisesel pööripäevajooksul. FOTO: HELEN JÜRJO
Annika Vaher võitis täna, vaid kuus päeva pärast Tallinna maratoni jooksmist, Kuressaare lähedal Loode tammikus toimunud sügisese pööripäevajooksu ehk jooksu sügisesse, parandades sel rajal oma varasemat tippmarki nelja sekundiga. Ta läbis 2,5 kilomeetri pikkuse distantsi täna ajaga 9.20. Seni oli Vaheri parim tulemus 9.24, mille ta jooksis möödunud aastal suvisel pööripäevajooksul. “Jooksin täna täiesti pingevabalt. Ei uskunud ise ka, et nii hästi välja tuleb,” ütles Vaher Jooksuportaalile. Juba järgmisel nädalavahetusel stardib ta Berliini maratonil, kuhu pääses starti tänu naeratanud loosiõnnele. Annika Vaheri järel sai täna teise koha N15 vanuseklassi parim Hannagret Luks Audentese spordigümnaasiumist ajaga 9.48. Kolmandaks jooksis end Taimi Kangur (JK Sarma) 10.09-ga.

Mehed jooksid kaks ringi ehk 5 kilomeetrit. Esimese ringi järel püsisid koos Janar Mai ja möödunud pühapäeval Tallinna maratonil isikliku rekordi 2:41.51 püstitanud 44-aastane Kalev Õisnurm. Teise ringi ajal pani viimane oma paremuse maksma ja võitis jooksu kindlalt ajaga 17.16. Seekord läks suvel ligi minuti kiiremini jooksnud Õisnurm välja võidu peale ning pärast maratoni veidi kangete jalgadega aega rihtima ei läinud. Mai kaotas talle 9 sekundit. Kolmandana lõpetas Mairo Mändla 17.29-ga. Kokku osales kahe distantsi peale kokku 88 jooksjat.