Anti Puustus kaitses rajarekordiga Lasva jõe- ja järvejooksu võitu

Anti Puustus jooksu finišis. FOTO: Võrumaa Spordiliit
15. augustil Võrumaal toimunud 2. Lasva jõe- ja järvejooksul kaitses mullust esikohta Tartumaa jooksja Anti Puustus (KJK Sakala), kes parandas oma nimel olevat rajarekordit 50 sekundiga.
Puustus läbis 12,1 km pikkuse distantsi ajaga 40.48. Teisena lõpetanud tartlane Mart Andresson (TÜASK) kaotas talle 1.16. Kolmanda koha sai otepäälane Olari Orm (SK ProRunner) ajaga 42.12. Kiireimaks naiseks osutus üldjärjestuses 17. koha saanud Johanna Ardel Valgamaalt.ajaga 48.08. Teiseks tuli naistest Kertu Ränkel (Võru suusaklubi) 52.28-ga ja kolmandaks Sirli Hanni (Silja Sport) 52.34-ga. Kokku lõpetas põhidistantsi 163 jooksjat, mis on 11 võrra rohkem kui mullu.
Kuni 12aastastele mõeldud 3 km distantsi võitis poistest Sten-Jörgen Leis ja tüdrukutest Carena Roomets. Lasva jõe- ja järvejooks oli Võrumaa pikamaajooksusarja kaheksas etapp. Ees seisavad veel 19. septembril Kütioru maastikujooks ja 17. oktoobril Munamäe-Võru maastikujooks.