Anti Saarepuu võitis Estoloppeti sarja viimase etapi Haanjas

Laupäeval Haanjas peetud Estoloppeti suusasarja kuuenda ja ühtlasi viimase etapi võitis Anti Saarepuu, kes läbis 42 km ajaga 1:55.40.

Ligi kaks minutit hiljem ületas finišijoone Martti Himma, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:57.32. Ajaga 1:58.30 tuli kolmandaks Martin Nassar.

Haanja maratoni kiireim naine oli Laura Rohtla 2:15.40ga, mis üldjärjestuses tähendas 54. kohta. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 981 ja lühikesele 270 suusatajat.

Kui esialgne arvutus paika peab, võitis tänavu sarja kokkuvõttes Andres Kollo, ehkki Haanjas oli ta alles seitsmes. Kollole tagasid üldvõidu kaks esikohta hooaja esimestel sõituidel, Viru maratonil ja Tamsalu-Neeruti maratonil. Ükski teine suusataja kaht esikohta ei saanud.

Vaata 42 km tulemusi siit.

22 km rajal võidutses Karl-Cardo Mere, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:20.05. M15 klassi kiireim oli Kevin Limbo ajaga 1:25.31, lõpetades üldjärjestuses 2. kohal. N15 klassi arvestuses oli kiireim Liis Jääger ajaga 1:31.27. Neiu tulemus andis talle lõpuprotokollis 13. koha.

Vaata 22 km tulemusi siit.

Kodurajal võistelnud Saarepuu sõitis lõviosa maratonist uhkes üksinduses. „Umbes kümnendal kilomeetril avastasin, et järgmise mehega on vahe sees ja ma polegi selleks midagi erilist tegema pidanud. Oli lihtsalt plaan päikeselist ilma ja suurepärast rada nautima tulla, aga vend Asko oli nii head suusad teinud, et pidin lihtsalt eest ära sõitma, muidu oleks külm hakanud,“ suusatas Saarepuu üle finišijoone laia naeratusega suul.

Saarepuu osaleb sel hooajal veel märtsi lõpus Eesti meistrivõistlustel.

Alates Estoloppeti sarja loomisest on sõidetud 71 suusamaratoni, lumepuudusel on ära jäänud viis. Kõik seni toimunud maratonid on läbinud seitse suusatajat – Kristjan Lood, Sulev Muru, Indrek Pak, Ulvar Pavlov, Arvo Raja, Kaarel Toss ja Margus Viisut.

16. Estoloppeti suusasarja pidulik lõpetamine ja parimate tunnustamine leiab aset 16. märtsil Tartus ööklubis Atlantis  Klubi uksed avatakse kell 22.00 ja esimesel tunnil on kõikidele Estoloppeti suusanumbri ettenäitajaile sissepääs tasuta.