Argo Jõesoo kaitses Nõmme maanteejooksu võitu

Argo Jõesoo mullusel Nõmme maanteejooksul. Foto: Mallor Malmre/Scanpix
12. aprillil toimunud 5 kilomeetri pikkuse Nõmme maanteejooksu, mille esimeses pooles paar korralikku tõusu, võitis Argo Jõesoo, kes oli parim ka mullu. Jõesoo läbis distantsi ajaga 15.55. Talle kaotas vaid kolme sekundiga Karl Mäe. Kolmanda koha sai korraldajaklubi Sportkeskus.ee esindaja Sander Jürs 16.13-ga.
“Sel aastal on vähem trenni tehtud, mistõttu ettevalmistus jäänud kehvemaks,” rääkis Argo Jõesoo Jooksuportaalile. Pärast põetud viirushaigust sai Enn Selliku õpilane enne Nõmme maanteejooksu harjutada vaid kolm nädalat. “Ikka raske oli. Teise koha mees pressis tagant peale, pidi pingutama,” lisas Jõesoo. Teiseks tulnud Karl Mäe vedas ligi pool maad. Neil püsis algul järel ka Sander Jürs. Edasi läks ette juba Jõesoo. “Viimasel laskumisel sain suurema vahe sisse, siis võisin juba kindlam olla. Sinnani püsis väike hirm, et Karl tuleb järgi,” ütles Jõesoo. Järgmise stardi teeb mees 26. aprillil Elvas Eesti lühikese krossi meistrivõistlustel.
Teise koha saanud ja väljas oma tänavuse esimese stardi teinud Karl Mäe sõnul lootis ta 500 meetrit enne lõppu, et võib veel jooksu võita. “Natuke õnnestus vahet vähendada, aga paistis, et Argol oli veel särtsu sees ja läks hoopis rohkem eest ära,” tunnistas Mäe konkurendi paremust. Eeloleval pühapäeval jookseb Karl Mäe Pärnumaal Rannametsa Luitejooksul.
Naistest võitis Nõmme maanteejooksu ajaga 18.40 Johanna Ardel. Teise koha sai Eveli Kurg 19.48-ga ja kolmanda koha Maie Kuusik 19.58-ga. Kokku osales jooksul 53 meest ja 8 naist.