Argo Jõesoo tegi Kohila rahvajooksul tagasituleku

Kohila rahvajooksu kiiremad mehed autasustamisel. Vasakult: Argo Jõesoo, Marti Medar ja Mardo Lundver. Foto: erakogu
Kohila rahvajooksu kiiremad mehed autasustamisel. Vasakult: Argo Jõesoo, Marti Medar ja Mardo Lundver. Foto: erakogu

Kevadest saadik põlvehäda tõttu jooksuvõistlustest eemal olnud Argo Jõesoo tegi pärast lõikust tagasituleku jooksurajale eile 22. Kohila rahvajooksul, kus sai 11,3 km pikkusel distantsil Marti Medari järel teise koha tulemusega 37.59,8.

“Esimene rahvajooks ja väiksem võistlus tänavu. Suuremale jooksule minna ei taha, sest võtab motivatsiooni ikka päris ära, kui esimeste hulka ei mahu,” rääkis ajakirja Jooksja Jooksuportaalile Jõesoo, kellele tehti põlvelõikus ja saab nüüd juba ilma valuta joosta. “Jaanipäeva ajal andis veel tunda. Augusti algusest hakkasin korralikumalt harjutama. Kohilas ei tulnud midagi lihtsalt, selg andis ka tunda, tõmbab lihtsamini pingesse. Üheksanda kilomeetrini oli kõik okei, aga siis hakkas tempo kurnama ja valu lõi selga, Medarile järgi hoidmine läks raskeks,” tunnistas Jõesoo.

Mees loodab siiski Paide-Türi rahvajooksuks end nii palju vormi saada, et sinna võistlema minna. Sügisel suundub Jõesoo taas Keeniasse laagrisse, et hakata valmistuma uueks hooajaks. “Tahan kevadel korralikumat maratoni tulemust joosta. Keenia laager mulle sobis ja kisub sinna tagasi,” ütles Jõesoo, kes jätkab treenimist Enn Selliku juhendamisel.

Kohila rahvajooksu võitis meestest Marti Medar (Treeningpartner) ajaga 37.44,1 ja naistest Kaia Lepik (Täppsportlased) täpselt 44 minutiga. Medari sõnul tuli võit talle üsnagi raskelt. “Pidin pingutama kuni viimase paarisaja meetrini, alles siis sain jala natuke pehmeks lasta,” lausus Medar, kellel veidi jalgades laupäevane ümber Ülemiste järve jooks. “Nagu eelnevad aastad on näidanud, siis mõnikord on sellest abi, kui kaks päeva jutti joosta. Saab jalad lahti,” sõnas Medar. Esimesed kolm kilomeetrit jooksis ta koos Mardo Lundveri ja Argo Jõesooga, peale mida hakkas Lundver vaikselt maha jääma.

Sealt edasi jooksis Medar koos Jõesooga nagu paarisrakend – kord üks ees, kord teine ees, küll ka kõrvuti koos. “Raske hetk tekkis teise ringi alguses, kui Argo veidi liikus mõne meetriga eest ja arvasin, et nüüd hakkab vahe tasapisi kärisema. Õnneks jõudsin kenasti järgi ja 8. kilomeetril suutsin väikese vahe sisse teha. Argo aitas palju nii tempo tegemisega kui ka pani mind ennast maksimaalselt pingutama. Eks tal ole käsil selle hooaja esimesed jooksud alles peale vigastust ka ning loodetavasti saab mees ilusti vormi,” arvas Medar.

Kolmanda koha sai Kohila rahvajooksul korraldaja Rapla jooksuklubi liige Mardo Lundver ajaga 38.43,9.  “Kolmas koht tuli võrdlemisi pingevabalt, seega tagantjärgi targana oleksin võinud rohkem riskeerida ja Medari ning Jõesooga hambad ristis võimalikult kaua koos joosta. Valisin sel korral kergema tee ja leppisin poodiumi madalaima astmega. Ei suutnud end piisavalt palju pingutama ja mugavustsoonist väljuma sundida. Eks mõtted ole juba pühapäevasel Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul, kus tahaks Peetri jooksu puudujäägid likvideerida ning parema aja kirja saada,” lootis Lundver.

Kohila rahvajooksu lühema, 5,8 km pikkuse distantsi võitis suure eduga Karel Hussar (TÜASK) ajaga 18.02,1. Järgnesid Karol Hanga (Kose 2000) 19.53,4-ga ja Kevin Väljaots (Täppsportlased) 20.19,2-ga. Naistest võitis vetarinde parim Liliana Torn (Täppsportlased) tulemusega 22.35,7.

Kohila rahvajooksu tulemused