Argo Jõesoo võidutses isikliku rekordiga Eesti karikavõistlustel

Mehed täna Lasnamäe kergejõustikuhallis 3000 m jooksu stardijoonel. Foto: Taavi Tambur
Mehed täna Lasnamäe kergejõustikuhallis 3000 m jooksu stardijoonel. Foto: Olga Andrejeva

Täna toimusid Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis talvised Eesti klubide karikavõistlused, kus kõige pikema kavas olnud distantsi – 3000 meetri jooksu võitis meestest Eesti maaülikooli spordiklubi esindaja Argo Jõesoo isikliku rekordiga 8.44,33. Naistest osutus ettearvatult parimaks suure eduga järgnevate ees lõpetanud Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Jekaterina Patjuk.

Jõesoo alustas 3000 meetri jooksu teistega koos. Pärast kolmandat ringi läks ta ise vedama, liikus grupil eest ega kedagi endast enam mööda ei lasknud. Kuigi sündis isiklik rekord, mees ise lootis paremat aega. “Treener Enn Sellikuga plaanisime kümmekond sekundit paremat aega. Jube kuiv õhk oli hallis ja ikka lõikas. Arvestades, et üksi ees vedasin, võib rahule jääda,” lausus Jõesoo Jooksuportaalile. Karl Mäe ilmus tema selja taha üllatusena. “Kuklas hingamist ma ei kuulnud. Eks mul oli omal päris raske ja endaga piisavalt tegemist, et ei pannud Karli lõpus tähele. Ilmselt läksin liialt optimistlikuks, ei ole piisavalt sees trenni teinud ja siseõhk tegi oma töö,”  lisas Jõesoo.

Mehe varasem isiklik rekord 8.53 pärineb veel sellest ajast, kui ta jooksmisega neli aastat tagasi alustas. Veebruari lõpus loodab Jõesoo oma 3000 meetri tulemust talvistel Eesti meistrivõistlustel veelgi parandada. Soojale maale jooksulaagrisse minekul ta suurt mõtet ei näinud, arvestades, et nüüd lumi sulanud ja saab väljas harjutada. “Kasutame treeneriga Elva tõuse ära. Kui treeneri karm pilk on peal, siis annab see head efekti,” leidis Jõesoo. Lõike on ta jooksnud trennis sisetingimustes, ülejäänud treeningud sai vaatamata külmale ikka väljas ära tehtud.

Naiste 3000 meetri jooksu võitis Jekaterina Patjuk ajaga 9.42,86, edestades järgmist lõpetajat kolmveerand minutiga. “Üksinda on raske tempot teha. Lootsin paremat aega, aga mis tuli see tuli,” ütles algusest peale liidripoisitsooni kindlalt hoidnud Patjuk Jooksuportaalile. Teiste tugevamate naisjooksjate puudumisel keegi talle täna konkurentsi pakkuda ei suutnud. Patjuki isiklik rekord sel distantsil 200 meetri pikkusel ringil on 9.26. Soomes on ta sisetingimustes 400-meetrisel ringil jooksnud 9.21.