Arstid andsid profirattur Mihkel Räimele rohelise tule

Mihkel Räim. Foto: EESTI MEEDIA/Scanpix
Mihkel Räim. Foto: EESTI MEEDIA/Scanpix

Ligi kaks kuud tagasi Kolumbia velotuuril kukkunud Israel Cycling Academy profiklubi rattur Mihkel Räim on vigastusest paranenud ja saab taas tugevamalt treenima ning seejärel võistlema hakata.

Mihkel Räim kukkus 9. veebruaril Kolumbia velotuuri kolmandal etapil 2 kilomeetrit enne finišit, kui üks eesõitja ebamäärase liigutusega nii tema kui kaaslase pikali tõmbas. Arstid tuvastasid märtsi algul järjekordses kontrollis, et Räim vigastas rannet ning diagnoosisid tal lodiluu murru.

Eile tegi Mihkel Räim järjekordse visiidi arsti juurde ja röntgeni. “Uudised olid positiivsed ning arstid andsid mulle nn rohelise tule. Saan uuesti täistuuridel treenima hakata ning juba peagi peaksin olema tagasi ka võistlusrajal. Lodiluu on korralikult kokku kasvanud ning loodetavasti probleeme edaspidi ei tekita,” kirjutas Räim oma ametlikul lehel.

Kui asjad kulgevad ootuspäraselt siis stardib Mihkel Räim 15. aprillil Tro Bro Leonil ning pärast seda Hispaanias kolmepäevasel Castilla y Leon velotuuril. “Mingeid eesmärke hetkel panema ei hakka, sest vorm on nii nagu on. Vigastuspausil sain küll kogu aeg treenida, kuid mitte väga spetsiifiliselt ja anaeroobses tsoonis. Vähemalt ei ole ma oma “vundamenti” ära kaotanud,” leidis Räim.