Arvi Alamaa võitis staadioni rekordiga Kohila seeriajooksu

Arvi Alamaa. Foto: Marko Mumm/EKJL
Arvi Alamaa. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kohila pikamaajooksusarja 8. etapina toimus eile õhtul Kohila staadionil 2000 m jooks, mille võitis isikliku ja staadioni rekordiga 5.45,9 Arvi Alamaa Rapla jooksuklubist.

Kohila staadioni varasem rekord kuulus 2012. aasta 23. maist Elar Vullale 5.53.46-ga. Staadionile jõudes ei olnud Alamaa kindel, et kas jõuab 5.50 ära joosta, kuna viimaste nädalate kuum ilm ja kurnav töö on imenud talt korralikult energiat ning särtsu jalgadest.

“Jäin juba alguses stardis karpi ning ei saanud kohe õiget rütmi, et ees omas tempos liikuda. 300 m peal olin veduri Mardo Lundveri sabas ning hakkasin võistlusesse sisse elama,” kirjeldas Alamaa jooksu käiku. Klubikaaslased läbisid esimesest kilomeetri ajaga 2.54. Sealt maalt läks Alamaa ise ette vedama, üritades tempot hoida ning mõtles viimasele 300 meetrile, kus võib endast kõik anda.

“Samas polnud nagu seda ,,tanki,, sees, mis sunniks end kiiremini liikuma, et rammida läbi kõigi takistuste, mis ees – ilmselt ka põhjuseks, et olin üksi ja polnud kedagi püüda,” ütles Alamaa, kes kattis viimase ringi 1.04-ga ja võitis jooksu ajaga 5.45,09. “Vorm läheb paremaks ja ootan mida suudan teha 8. septembril Jõud meistrivõistlustel 1500 m distantsil, kus tahan väga 4.05 alistada,” rääkis Alamaa eesmärgist.

Ka järgmised kolm meest jooksid üle staadioni eelmise rekordi. Teisena lõpetanud Kristian Otloti (UP Sport) lõpuajaks tuli 5.46,61. Kolmanda koha sai Martin Tamm (Sparta) 5.50,13-ga. Algul jooksu vedanud Mardo Lundver platserus neljandaks isikliku rekordiga 5.51,66. Tema eelmine tippmark oli 18. juulil Viljandis joostud 5.52,07.

“Pühapäevane Rapla-Kehtna 11,6 km jooks oli veel jalgades, kuigi suutsin paari päevaga saavutada rahuldava konditsiooni. Hea tulemuse tegemiseks puudus värskus. Tuli Isegi üle ootuste hea aeg. Puhanuna ei oleks 5.50 alistamine probleem. Ainult lõpus puudus lisakäik. Laupäevaseks Peetri 10 km jooksuks on lahtijooks tehtud,” kommenteeris Lundver.

Kohila pikamaajooksusarja 2000 m tulemused