Arvi Alamaa võitis isikliku rekordiga Kohila seeriajooksu

Arvi Alamaa Kohila staadionil jooksmas. Foto: Kain Väljaots
Arvi Alamaa Kohila staadionil jooksmas. Foto: Kain Väljaots

Kohila staadionil peeti eile õhtul Kohila pikamaajooksusarja teise etapina 1500 m jooks, mille võitis Rapla jooksuklubi mees Arvi Alamaa isikliku rekordiga 4.06,31.

Alamaa varasem tippmark oli rohkem kui kolme sekundi jagu kehvem. Jooksu läks kohe algul juhtima Jaanus Kallaste (Treeningpartner). “Enne starti leppisin treener Risto Ütsmütsiga kokku, et läheb võidu peale jooksma ega hakka üksi tuulise ilmaga ees jooksma.  Teadsin, et Jaanus on väga tugev, aga et ta kohe alguses nii kõvasti alustas oli mulle väga suur üllatus. Kuna kartsin, et tema tempoga kaasa minnes võin end kinni joosta, siis võtsin oma tempo,” rääkis Alamaa ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Jaanuse esimene 400 m tuli 61 sekundiga, minul 64 sekundiga. Teise ringi jooksime enam-vähem sama vaheajaga, ent viimase ringi alguses sain temaga kontakti ning viimasel 300 m alustasin lõpuspurdiga, mis tõi võidu. Olen väga rahul ja vorm on hakanud minema vaikselt ülesmäge,” ütles Alamaa ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Sisimas lootsin küll 4.05 piiri alistada, aga arvestades väga tuuliseid olusid, võin julgelt öelda, et sai välja pigistatud maksimum. Jalad polnud kõige värskemad, kuna selle hooaja esimesed raskemad kiired lõigutrennid on veel jalgades, aga enesetunne oli muidu terve jooksu ajal väga hea,” lisas Alamaa.