Astma rikkus Andi Noodal rekordi ürituse /NB! Lisatud video/

Andi Noot jätkab vaatamata ebaõnnetumisele rekordite üritamist. FOTO: EKJL
Andi Noot jätkab vaatamata ebaõnnestumisele rekordite üritamist. FOTO: EKJL

Andi Noot üritas täna Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi jõuluvõistluste raames peetud 3000 meetri jooksus ületada 1982. aastast Rein Valdmaa nimele kuuluvat Eesti noorsoo siserekordit 8.11,0, kuid süveneva astma tõttu jäi tal tippmargist puudu 1,34 sekundit.

“Andsin endast täna 100 protsenti. Meeste klassi aeg algab numbriga 7, aga täna ma ei saanud sinna ligilähedale ka mitte. Viimastel nädalatel mind vaevanud astma on oma töö teinud. Kõik oli õige nagu plaanitud, aga peale 2000 meetrit tõmbas hinge nii kinni ja kulgesin lõpuni. Pärast jooksu olin 40 minutit siruli ning silme eest must. Probleem on suur selle astmaga,” tunnistas Noot Jooksuportaalile. Ta tänab Keio Kitse ja Kaur Kivistikku, kes aitasid jooksu lahti tõmmata planeeritult õige tempoga, samuti kõiki teisi, kes raatsisid kaasa elama tulla.

“Vaatamata järgmisele mind tabanud tervise probleemile ei ole ma maha matnud lootust saada Eesti läbi aegade parimaks võhmameheks,” täheldas Noot. Ta tänas siinjuures mehi, kes teda sel teel kõvasti aitavad: Aivar Pohlak, Kaido Koppel, Enn Meri, Leho Rennit ja teisi.

13. detsembril toimuvad Prantsusmaal Hyeres murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlused, kus asub starti Andi Noot. “Usun, et seal mere ääres on hingamine parem ja taastun ära tänasest jooksust. Lähen jooksen samamoodi ennast kummuli maha ja vaatan mida Euroopa parimad U23 pikamaa mehed tempona pakuvad,” ütles Noot.

Vaata täispikka jooksu videot

JOOKSUPORTAAL