Astrid Mai Barsegjan sai Eesti parimana trepijooksu EMil 12. koha

Astrid Mai Barsegjan suutis juba oma esimesel trepijooksu võistlusel Olümpia hotellis tulla naiste esikolmikusse. Foto: Agnes Pajur

Neli Eesti jooksjat võistlesid 12. märtsil Poolas Varssavis trepijooksu Euroopa meistrivõistlustel. Neist parimana saavutas Eesti talviste meistrivõistluste 3000 meetri hõbemedaliomanik Astrid Mai Barsegjan kolme ala kokkuvõttes 12. koha.

Euroopa meistrivõistlused toimusid büroohoones Rondo 1, kus osalejaid ootas ees kolm starti: sprint 19. korrusele, täispikk distants 38. korrusele ja finaal, kus tuli samuti joosta 38. korrusele. Kohapunkte jagati iga jooksu 30 paremale.  Kuna poolakatel läks algul ajavõtuga kehvasti, pidid võistlejad sprinti ja pikka distantsi jooksma kaks korda.

“Võistluse esimene osa kujunes kõige raskemaks. Mida jooks edasi, seda kergemaks läks. Ainukeseks probleemiks osutus lihasvalu, hingamine ja vastupidavus olid head. Väga huvitav kogemus – esimene kord nii pikk ja mitmeetapiline võistlus läbida. Olen väsinud, aga rahul,” ütles Barsegjan Jooksuportaalile. Talle sobis 38. korrusele jooksmine paremini kui 19. korrusele. “Mulle pole vist ikka kiirust kingitud,” arvas Barsegjan.

Eestlastest jooksis sprindis (19 korrust) parima tulemuse Ann Valang, kes sai naistest 11. koha ajaga 2.04,97. Järgnesid Egle Uljas 12. kohal ajaga 2.06,48 ja Astrid Mai Barsegjan 14. kohal ajaga 2.13,17. Ala võitis poolatar Anna Ficner tulemusega 1.38,60. Tallinna Tõusujooksude sarja korraldaja Valdo Jahilo jooksis 19. korrusele ajaga 2.10,55, millega sai meeste arvestuses 45 osaleja seas 42. koha. Sprindi võitis Stefan Stefina 1.18,38-ga.

Täispikal distantsil 38. korrusele sai Astrid Mai Barsegjan 11. koha ajaga 5.33,00, Ann Valang 13. koha ajaga 5.49,16 ja Egle Uljas 16. koha ajaga 6.00,50. Ala võitis poolatar Anna Ficner ajaga 4.34,74. Valdo Jahilo lõpetas 48 osaleja seas 45. kohal ajaga 6.12,97. Täispika distantsi võitis meestest sakslane Christian Riedl ajaga 3.30,71.

Kolme ala kokkuvõttes võitis naistest trepijooksu Euroopa meistritiitli poolatar Anna Ficnerile 214 punktiga. Teise koha sai tema kaasmaalanna Iwona Wicha 1566 punktiga. Sama arvu punkte kogus ka pjedestaali kolmanda koha võtnud tšehhitar Zuzana Kirchova. Eesti trepijooksjatest saavutas parimana Astrid Mai Barsegjan 12. koha 54 punktiga. Kohe tema järel 13. kohal lõpetas EMi Ann Valang 47 punktiga. 15. koha saanud Egle Uljas kogus 30 punkti. Kokku teenis trepijooksu võistlusel punkte 22 naist.

Meestest kuulus Euroopa meistritiitel sakslasele Christian Riedl´le 228 punktiga. Hõbemedalile tuli poolakas Pjotr Lobodzinski 180 punktiga. Pronksi võitis itaallane Fabio Rugale 174 punktiga. Kokku korjasid EMil punkte 33 meest.