Astrid Mai Barsegjan võitis Lätis koertekrossi eliidi stardis esikoha

Astrid-Mai Barsegjan (keskel) Läti koertekrossi autasustamisel. Foto: erakogu
Astrid Mai Barsegjan (keskel) Läti koertekrossi autasustamisel. Foto: erakogu

Klubi Treeningpartner jooksja Astrid Mai Barsegjan võistles 15. aprillil Lätis koertekrossil (canicross – jooks koos koeraga), kus saavutas naiste eliidi arvestuses esikoha. Üldarvestuses kuulus talle koguni kõrge kolmas koht.

Barsegjan jooksin Lätis taaskord enda eelmise aasta „laenu“ ehk sõprade koera Thalaga – koostöö on neil juba selge ja mõlemad aastaga arenenud ning kogenumad. „5 km distantsi massistart on päris hullumeelne suure osavõtu kohta. Koerad on ärevad ja võib juhtuda, et keegi näksab,“ rääkis Barsegjan ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

30 stardis olnud koera hakkasid üksteise vastu huvi tundma ja esines ka jagelemisi. „Koer sai võistluse hõngu ninna. Thala õnneks ei tunne joostes absoluutselt teiste koerte vastu huvi, vaid võistleb,“ lisas Barsegjan.

Vaatamata raskele ja mägisele rajale, näitas ta koos oma kaaslasega tasasemal pinnasel head kiirust 3.30 kilomeetri kohta. „Lõpus tuli võtta palju tõuse, mis võttis jalad nõrgaks ja langetas keskmist tempot kõvasti. Viimane tõus osutus ligi 9. korruse kõrguseks. See oli raske nii mulle kui ka väsinud koerale,“ tõdes Barsegjan.

Esimesed kolm kilomeetrit koer tiris, viimased kaks aga traavis ees. Siiski on Barsegjan väga õnnelik avastardi ja tubli Thala üle. Ta edestas koos Thalaga naiste teist kohta kaks minutit ja üldarvestuses õnnestus neil tulla lausa kolmandaks 5 km ajaga 21.55.

Eile võitis Astrid Mai Barsegjan Luitejooksul toimunud koertekrossi naiste arvestuses, läbides koos Thalaga 5,4 km pikkude trassi ajaga 19.49.