Astrid Mai Barsegjani jooksjakarjääris tuleb paus

Astrid Mai Barsegjan koos treener Urmas Randmaga. Foto: Treeningpartner
Astrid Mai Barsegjan koos treener Urmas Randmaga. Foto: Treeningpartner

Klubi Treeningpartner liige Astrid Mai Barsegjan võtab jooksmises pausi, sest suundub kaheks ja pooleks kuuks vabatahtlikuna appi Armeeniasse, mistõttu ei oska öelda, kas jooksmisega edaspidi tegelema hakkab.

Küsimusele, kas pärast kahe ja poole kuu möödumist tuleb ta Eestisse tulles ja alustab taas Treeningpartneris jooksutreeningutega, vastas ta ise: “Ei tea, kuhu elu mind viib.”  Kuidas jääb jooksmisega? “Sellele ei oska ma vastata, elan päev korraga.”

Kui Astrid Mai Barsegjan 2015. aasta kevadel esmakordselt Urmas Randma juurde treeningutele läks, nägid vana treeneri silmad ruttu ära särtsakas piigas peidus olevad “kullavarud”. “Varem tennisega ja karateega tegelenud neiu pulbitses tahtmisest ja energiast, sportlik areng oli kiire, tulid medalid ja meistritiitlid,” meenutas Randma. Kokku on Astrid Mai Barsegjan võitnud Eesti meistrivõistlustelt 13 medalit, neist kolm kuldset.

Treenerile jääb Astrid Mai Barsegjan meelde “kõva pähklina”, kellele on targem “vabadust anda” kui oma reegleid peale suruda. Kohusetruu ja töökas, kui “hoog peale tuli” – siis oli “kõigeks võimeline”. Just selline periood oli meie ühisel teekonnal 2016 talv ja eredaimaks saavutuseks Eesti meistrivõistluste hõbemedal 3000 m jooksus ajaga 10.20.

Seda peab nii treener Urmas Randma kui ka Astrid Mai Barsegjan ise oma karjääri tublimaks jooksuks. Randma usub, et Astrid Mai võimalus tulevikus on enda proovilepanek maratonijooksus. Mullu jooksis ta oma elu esimese maratoni ajaga 3:06. “Staadionijooksud on emotsionaalse piiga jaoks liiga “nüri töö”. Treenerina õppisin nii mõndagi, näiteks enda hingesoppides “vigu otsima” jne…Kerge see polnud, aga õpetlik igal juhul…Eksimatuid ju pole,” võttis Randma kokku treeneritöö Barsegjani juhendamisel.

Viimased uudised