Ateena maratonil võidutsesid keenlane ja leedulanna

Täna toimunud Ateena maratoni võitis Keeniast pärit Raymond Bett Kimutai ajaga 2:12.39. Talle järgnesid kaasmaalased Jonathan Kosgei Kipkorir 2:14.05-ga ja Edwin Kimutai 2:15.21-ga. Eurooplaste au kaitses Ateena maratonil poolakas Henryk Szost, kes lõpetas Aafrika jooksjate järel üldjärjestuses neljandana ajaga 2:15.27, talle järgnes kaasmaalane Radoslav Gardzielevski 2:15.45-ga.
Naistest võitis maratoni Rasa Drazdaukaite ajaga 2:31.04, mis andis talle üldjärjestuses 42. koha. Ligemale kolme minutiga kaotas talle venelanna Olga Glok, kes sai lõpuajaks 2:33.49. Kolmanda koha sai ukrainlanna Svitlana Stanko ajaga 2:38.58.

Renna Järvalt (pildil) jooksis raske rajaprofiiliga Ateena maratoni ajaga 3:54.46. Usutluses Jooksuportaalile ütles Renna, et eesmärgid sai seatud veidi teised ja ta lootis aega veidi paremat, kuid jooksuga võib siiski rahule jääda, sest teatavasti oli rada väga raske ning 22 km tõusu tappis kogu kiiruse. Lõpetuseks mainis Renna, et Olympiakose staadionil finiseerida oli ikka väga võimas ja uhke tunne. “Kes tahab rasket rada, aga võimast finišit – Ateena maraton on just teile,” lausus Renna.