Ats Sõnajalg Saue Õhtujooksu võidust: nii rasket jooksu pole mul olnud

Ats Sõnajalg (vasakul) ja Mardo Lundver Saue Õhtujooksul. Foto: erakogu
Ats Sõnajalg (vasakul) ja Mardo Lundver Saue Õhtujooksul. Foto: erakogu

Täna õhtul toimus Sauel 5 km pikkune 13. Saue Õhtujooks, mille viiendat korda võitnud Ats Sõnajalg spordiseltsist Sparta tunnistas, et nii rasket jooksu ei ole tal konkurentsi tõttu varem olnud.

Sõnajalg jooksis tugevas vihmasajus, tuule ning kõledapoolse sügisilmaga terve distantsi kõrvuti Rapla jookusklubi esindaja Mardo Lundveriga, alles lõpus õnnestus Sõnajalal konkurendi ees väike vahe tekitada. Ats Sõnajalg võitis jooksu ajaga 15.40,0. Teisena lõpetas Mardo Lundver, kes kaotas vaid 1,9 sekundiga. Kolmanda koha sai Armin Allmäe 16.16,3-ga.

“Mardo Lundver tahtis mind ära kurnata Temaga koos pidin lõpuni suruma, pärast finišis kõrvad (trummikiled) valutasid 5 minutit, nagu oleks lennukiga maandunud. Sel aastal õnnestus juba viiendat korda kokkuvõttes võita oma kodulinnas, aga nii rasket jooksu pole varem veel olnud,” tunnistas Sõnajalg ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Koos joostes tuli lõpuaeg väga raske pingutusega. Mitu korda mõtlesin, et nüüd annan alla. Alles viimasel 200 meetril sain umbes viiemeetrise vahe sisse, aga Mardo pressis ka lõpuni.”

Mardo Lundveri sõnul talle passimisjooksud ei meeldi. “Võimast lõpukiirendust samuti hetkel pole, siis taktika on üldiselt lihtne, nagu õigetel vanakoolimeestel – kohe alguses korralik tempo peale ja eks siis ole juba peagi näha, mis saama hakkab. Kas küpsen ise ära või küpsetan konkurendid. Õnneks täna leidus võrdväärne jooksumees, kellega stardist alates kohe rallikäigu sisse lülitasime. Armu ei antud. Paraku jäin napilt alla, kuid häbisse kindlasti ei jäänud. Vorm on võrdlemisi hea. Panen aga täiega edasi,” oli Lundver. mõõdukalt rahulolev.

Naistest võitis jooksu Liis-Grete Arro (Täppsportlased) tulemusega 17.40,7, mis on tema isiklik rekord. “Täitsa spontaanne minek ja sain treeneri loa alles neljapäeva õhtul. Pärnu Kahe Silla jooks ja Tallinna Sügisjooks jäid kripeldama, sest ei saanud kummalgi lõpuaega alla 38 minuti. See on pigem olnud enda rumalus, sest ma tahaksin igalpool gaasi kohe põhja vajutada. Enda vigadest on hea õppida ja usun, et järgmine hooaeg tuleb põnev. Tundub, et isiklikud rekordid jooksen siis, kui Ats Sõnajalg stardis ja temagi esikoha nopib. Pean ilmselt tema võistluskalendri järgi hakkama võistlusi valima,” naljatles Arro.

Teisena lõpetas Laura Suur ajaga 18.14,5 ja kolmandana Maris Terno 18,36-ga.

13. Saue Õhtujooksu tulemused