Balti Keti velotuuri võitis Emils Liepinš, Gert Jõeäär kolmas

Balti Keti velotuuri võitja Emils Liepinš. Foto: erakogu
Balti Keti velotuuri võitja Emils Liepinš. Foto: erakogu

Balti Keti velotuur lõppes täna Leedus, kus Panevežysest Vilniusesse kulgenud 159,5 kilomeetri pikkuse etapi võitis sakslane Jonas Bokeloh (LKT). Üldarvestuses võitis tuuri lätlane Emils Liepinš, parima eestlasena sai Gert Jõeäär kokkuvõttes kolmanda koha.

Tänase etapi 22. kilomeetril eraldus peagrupist neljaliikmeline grupp. Jooksikud püsisid peagrupist rohkem kui minuti jagu ees kuni 135. kilomeetrini, kui püüti kinni valgevenelane Ramon Tsishkou ja Vitali Hryniv. Kümme kilomeetrit enne lõppu sai grupp kätte ka Richard Larseni (Ryska Posten) ja Edgaras Kovaliovase (Top Team Cycling).

Etapi võitja selgus grupifinišis. Esikoha võttis Jonas Bokeloh. Talle järgnesid Eesti koondislane Martin Laas ja lätlane Emils Liepinš, kes kindlustas kolmanda kohaga Balti Keti velotuuri üldvõidu. Teise koha sai üldarvestuses Leedu koondislane Ramunas Navardauskas (+0.09) ja kolmandaks jäi Gert Jõeäär (+0.19).

„Tuuriga võib väga rahule jääda,” sõnas Jõeäär pärast etappi. „Me polnud siin mitu aastat võitnud ja ma sain tänavuselt tuurilt kirja kaks etapivõitu. Enesetunne on suurepärane. Lõpus oli plaan mängida Martin Laasi ja Norman Vahtra peale, mis ka õnnestus, sest Laas sai täna teise koha.”

Tänase etapi esikümnesse mahtus eestlastest lisaks Laasile veel Vahtra (Tartu Cycling), kes lõpetas kaheksandana. Vahtra lõpetas velotuuri ühtlasi parima noorratturina. Kõige agressiivsema sõitja särgi sai Liepinš. Kõige aktiivsema ratturi tiitli sai endale Edgaras Kovaliovas. Meeskondade arvestuses võidutses Läti koondis.

Balti Keti velotuuri 3. etapi tulemused

Balti Keti velotuuri koondtulemused