Bekele sai Inglismaal üllatuslikult lüüa

5000 m ja 10 000 m jooksu maailmameister etiooplane Kenenisa Bekele kaotas 9. jaanuaril Inglismaal Edinburghis Holyrood pargis 9 kilomeetri pikkusel rahvusvahelisel krossijooksul üllatuslikult kolmele keenlasele, finišeerides nende järel neljandana.

Külmas ning lumega toimunud võistlusel ei olnud vastast kahele noorele keenlasele Joseph Ebuyale (22) (pildil) ja Titus Mbiseile (19), kes domineerisid kogu distantsi vältel. Nad juhtisid 100-meetrise eduga 2003. aasta 5000 m maailmameistri Kipchoge ees, kes omakorda edestas 10 meetriga Bekelet. Ebuya suutis viimasel ringil Mbishei eest ära saada ja võita ajaga 28.41. Mbishei kaotas kahe sekundiga. Kipchoge sai kolmanda koha 29.04-ga. Tema järel lõpetas alles neljandana Bekele. “Ilm oli raske ja läks enne jooksu hullemaks. Ma ei treeninud hästi ning jätsin mõned trennid vahele. Ärajäänud trenn ei ole hea. Ma ei lootnud, et ilm kujuneb niisuguseks. See oli midagi uut ja võõrast minu jaoks. Ei olnud minu päev,” ütles Bekele pärast jooksu.

Naiste 6 kilomeetri pikkuse distantsil ei olnud vastast kahekordsele olümpiavõitjale ning neljakordsele krossijooksu maailmameistrile Tirunesh Dibabale (pildil) Etioopiast, kes sai ajaks 21.37. Tema järel sai 21.47-ga teise koha 5000 m jooksu maailmameister keenlanna Vivian Cheruiyot. Kolmandana lõpetas etiooplanna Kalkidan Gezahegn, kaotades Cheruiyot´ile ühe sekundi. Koos Dibabaga pikalt jooksu juhtinud 35-aastane britist matemaatikaõpetaja Hayley Yelling, kes naases pärast aastast pausi treeningutele alles kolm kuud tagasi, finišeeris neljandana. “Lumes oli raske joosta ja mu keha vajas sellega harjumist. Ma ei tahtnud millegagi riskida, mistõttu tõstsin tempot hiljem. Olen võidu üle väga õnnelik. Enne krossijooksu maailmameistrivõistlusi (28. märtsil Poolas Bydgoszczis) osalen mõnel sisevõistlusel,” lausus Dibaba.