Bett ja Felix võitsid Portugalis krossijooksu viimase osavõistluse

Keenlane Mark Bett (pildil) ja portugallanna Ana Dulce Felix võitsid 8. märtsil Portugalis toimunud 33. Algarve rahvusvahelise Almond Blossom krossijooksu, mis oli ühtlasi viimaseks IAAF-i krossijooksude sarja osavõistluseks. Juunioride jooksu ajal sadanud vihm jäi põhijooksu ajaks järgi. Meeste jooksu juhtis Mark Bett kohe stardist alates. Tema taga leidis aset äge lahing mõnede Portugali jooksjate vahel rahvuse tiitli pärast. Mark Betti järel sai teise koha keenlasest 14 sekundit hiljem finišeerinud Maroko päritolu Yousef El Kalai, kellele kuulus ühtlasi Portugali meistritiitel. Tasub ära märkida, et 8. kohale jooksis end norrakas Sondre Moen.

Naiste võistlusel domineerisid Portugali jooksjad. Poolel maal läks jooksu juhtima mullu detsembris toimunud Euroopa meistrivõistlustel kuuenda koha saanud Ana Dulce Felix, kes võitis oma esimese Portugali meistritiitli. Teisena lõpetas temast 33 sekundit hiljem Sara Moreira ja kolmandana 35-aastane Algarve jooksja Ana Dias. Nüüdseks juba 40-aastane endine olümpia-, maailma-, ja euroopa meister 10 000 m jooksus Fernanda Riberio sai 9. koha.