Birgit Pihelgas tegi kuldse duubli, Karl Mäe taas teine

Birgit Pihelgas (nr.351) vahetult pärast starti jooksmas. Foto: Marko Mumm/EKJL

Tartus jätkusid täna Eesti juunioride- ja noorsoo klassi talvised meistrivõistlused, kus keskmaajooksu aladel selgitati välja medalivõitjad noorsoo 1500 meetri distantsil. Eile 3000 meetri jooksus viimaste meetritega kuldmedali käest lasknud Karl Mäe (SK Altius) pidi ka täna leppima teise kohaga. Naistest võitis lisaks eilsele 800 meetri jooksu kullale Birgit Pihelgas kuldmedali ka 1500 meetri distantsil.

Meeste noorsoo klassi 1500 meetri jooksu võitis algusest peale juhtinud Taavi Kilki (KJK Vike) ajaga 4.05,81. Ta jooksis kogu distantsi ühtlases tempos, läbides 200-meetriseid ringe stabiilselt 32,5 sekundiga, vaid paar ringi läksid 33 sekundi peale. Kilki järel lõpetas teisel kohal eile 3000 meetri jooksus samuti teine olnud Karl Mäe (SK Altius) 4.09,03-ga, kes jäi kohe Kilkist maha, kuid poolel maal eraldus mahajäänud grupist ja vähendas jooksu teises pooles võitjaga vahet. “Eile sai selgeks, et loodetud minekut ei ole ja ei hakanud täna endale liiga tegema. Jooksin ühtlaselt terve jooksu. Taavi läks algul kohe ette ja tal õnnestus seda vahet hoida,” sõnas Mäe Jooksuportaalile. Kas eilne jooks jalgades? “Seda ka muidugi, aga kindlasti pole see praegu kõige suurem tegur,” arvas Mäe.

Eile 3000 meetri jooksu võitnud Teet Kokk (SK Saarde) ületas lõpujoone kolmandana ajaga 4.12,71. “Tavaliselt olen ikka saanud 1500 meetrit esimesel päeval joosta ja pikemal distantsil teisel päeval, mistõttu olen kolmanda kohaga suhteliselt rahul,” ütles Kokk Jooksuportaalile. “Kilki läks juba alguses kohe minema. Ta eile ei võistelnud – seega värske mees. Kui Karl eemaldus ka grupist, jooksin koos Enari Tõnströmi, Karel Hussari, Marti Medari ja teistega. Kui lõpuni jäi 300 meetrit, siis ma kiirendasin sirgel. Sama tegi ka Enari. Kurvis jäin teisele rajale ning läksin uuesti ta selja taha. Umbes 150 meetrit enne lõppu tegin uue korraliku kiirenduse ja kolmas koht oli selge,” kirjeldas Kokk jooksu lõppfaasi.

Naiste noorsoo 1500 meetri jooks kulges algusest peale eile 800 meetrit võitnud individuaalvõistleja Birgit Pihelgase vedamisel. Egle-Helene Ervin (KJK Vike) püsis tema kannul kuni viimase ringini, mil Pihelgas vahet kasvatas. Pihelgas võitis jooksu ajaga 4.48,66. Ervinile hõbemedal 4.51,11-ga. Pronksile jooksis esikolmikust noorim – Astrid-Mai Barsegjan (Treeningpartner) ajaga 4.57,92.