Birgit Pihelgas jooksis üle Patjukile kuulunud Eesti juunioride rekordi

Birgt Pihelgas rekordjooksul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Birgit Pihelgas võitis naistest 29. augustil Võrumaa staadionijooksude sarja viimase osavõistluse 2000 meetri jooksu Eesti juunioride tippmargiga 6.32,6, parandades eelmist rekordit ligi 8 sekundiga. Tegemist on märkimisväärse saavutusega, arvestades, et Pihelgas jooksis seda distantsi staadionil esimest korda. Varasem tippmark 6.40,4 kuulus Jekaterina Patjukile, mille ta jooksis 1999. aasta 27. mail Tallinnas. Birgit Pihelgas on tänavu alistanud veel teisegi Eesti juunioride rekordi ja seda miilijooksus. 15. augustil toimunud Nõmme seeriajooksude finaaletapil Kadrioru staadionil läbis ta ühe miili ajaga 5.04,42, purustades sellega 25 aastat Merike Saksoni nimel püsinud Eesti juunioride rekordi. Saksoni 1988. aastal joostud tippmark oli 5.11,8.

Võrumaa staadionijooksude sarja viienda hooaja võitjaks tuli Ivar Ivanov. Kolmandat aastat järjest sarja üldvõidu saavutanud 29-aastane jooksumees kogus 4117 punkti. Esikolmikusse jõudsid veel Mikk Laur 3350 ja Margus Koor 2808 punktiga. Ivanov võidutses tänavuses sarjas seitsmel etapil kaheksast. Eile oli tema võiduaeg 2000 meetri jooksus 5.57,0, Koor kaotas täpselt üheksa ning Laur 14,9 sekundiga. 

Sarja kokkuvõttes sai naistest esikoha Monika Irves, noormeestest Nils Piirmann ja neidudest Meriliin Irves. Lühikestel distantside kokkuvõttes saavutas esikoha Kermo Rannamäe (TÜ ASK), noormeestest oli parim Martin Paakspuu ja neidudest Karina Prants.
Kogu staadionijooksude sarja tulemused ja viimase etapi pildid
JOOKSUPORTAAL/VSPORT