Biwa järve maratoni võitis etiooplane Yemane Tsegay

Täna Jaapanis toimunud Biwa järve maratoni võitis ajaga 2:09.34 viimasel MM-il neljanda koha saanud etiooplane Yemane Tsegay (pildil), kes jooksis juhtgrupi eest ära 22. kilomeetril. “Tahtsin joosta rajarekordi ja tõstsin pärast poolt maad tempot, kuid ilm ei olnud minu jaoks hea ning mul tekkisid probleemid,” ütles Tsegay pärast finišit.

194 jooksjat alustasid maratoni kerges vihmas, termomeeter näitas +9,3 kraadi. 39-liikmeline juhtgrupp läbis esimesed 5 kilomeetrit 15.10-ga ja 10 kilomeetrit 30.21-ga. 15. kilomeetriks (aeg 45.35) oli grupis veel 33 meest. Pärast 20 kilomeetrit (aeg 1:00.41) hakkas grupist maha jääma möödunud aastal samal maratonil neljanda koha saanud jaapanlane Masaya Shimizu. Grupp vähenes 25-liikmeliseks ja lagunes. 23. kilomeetril juhtis jooksu juba etiooplane Yemane Tsegay koos kolme tempomeistriga (jänesega), neid mõned meetrid jäi maha lõuna-aafriklane Hendrick Ramaala. Jälitajate grupp, mida vedas jaapanlane Tomoyuki Sato, tegi kõva tööd ja sai Ramalaa kätte. 25. kilomeetril (aeg 1:15.41) üks “jänestest” Stephan Mokoka katkestas, oli Yemane ja kahe ülejäänud “jänese” (Samuel Ndungu ja Wilson Chebet) edu 10 sekundit. 30. kilomeetril (aeg 1:30.31) jättis ka teine “jänes” Ndugnu jooksu pooleli ning Tsegay juhtis juba grupi ees juba 48 sekundiga ja 35. kilomeetriks 1.10-ga.

Etiooplase järel sai maratonil teise koha jaapanlane Tomoyuki Sato ajaga 2:10.07. Kolmandana finišeeris Eritrea jooksja Abraham Tadesse 2:10.46-ga.